Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

Евген Чолій здійснив візит до ФРН

Автор:

|

Жовтень 31, 2018

|

Рубрика:

Евген Чолій здійснив візит до ФРН

О. Стасюк, Г. Сімон, Н. Сімон, І. Ястреб та Е. Чолій

Президент Світового конґресу українців (СКУ) Евген Чолій на запрошення Міжнародної української організації «Четверта хвиля» на чолі з Іриною Ястреб, здійснив візит до Федеративної Республіки Німеччина (ФРН). На науковій конференції в Дюссельдорфі «Незнана європейська історія. 85-ті роковини Голодомору 1932-1933 рр.» президент СКУ акцентував на Голодоморі як ґеноциді українського народу та закликав ФРН офіційно визнати цей історичний факт, що вже зробили 17 країн світу.
Вступне слово під час наукової конференції виголосила д-р Ястреб, котра була головним організатором цієї конференції. Різні аспекти теми Голодомору в своїх доповідях порушили Ґерхард Cімон, Олеся Стасюк, Арсен Зінченко, Василь Марочко, Валентина Борисенко та Дмитро Злепко.
По завершенні виступів учасники конференції прийняли звернення до канцлера ФРН визнати Голодомор 1932-1933 рр. в Україні ґеноцидом українського народу, а також ознайомилися з виставкою «Страчені голодом —невідомий ґеноцид українців 1932-1933 рр.».
Також п. Чолій побував на Божественній Літургії в рамках Парафіяльного свята Української Православної Церкви Покрови Пресвятої Богородиці в Крефельд-Траарі, яка пройшла на чолі з о. Володимиром Сорокою. Водночас президент СКУ долучився до святкової програми, під час якої звернувся з вітальним словом до парафіян, у якому заохочував українську громаду активно підтримувати Україну в захисті своєї територіальної цілісності та в подальшому реформуванні.
Під час цього візиту Евгена Чолія супроводжували Ірина Ястреб, голова «Четвертої хвилі», та Марина Ярошевич, директор представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі (Бельгія).
«Світовий конґрес українців солідаризується з українськими громадами всього світу у вшануванні пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. та в його визнанні ґеноцидом українського народу», — заявив президент СКУ.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply