Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Еміґранти вимагають виборчих прав

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

Еміґранти вимагають виборчих прав

Українці останньої хвилі еміґрації вимагають від влади поновити конституційн і права громадян України щодо голосування на закордонних виборчих дільницях. Про це йдеться в спільній заяві 37 українських громадських організацій, що представляють останню хвилю еміґрації з Італії, Іспанії, Португалії, Греції, Німеччині, Чехії та США, серед яких — екс-міністр економіки України Богдан Данилишин, котрий отримав політичний притулок у Чехії. Керівники українських громадських організацій останньої хвилі еміґрації обурені рішенням Конституційного Суду України від 4 квітня щодо визнання неконституційним положень закону про вибори народних депутатів стосовно голосування громадян України на трьох одномандатних округах у Києві.

«Висловлюємо рішучий протест проти дій української влади, яка руками «незалежного» Конституційного Суду України (КСУ) позбавила громадян України, що перебувають поза межами Батьківщини, права голосу на одномандатних округах під час наступних парламентських виборів у країні, призначених на жовтень 2012 року», — ідеться в заяві.

«Незважаючи на численні звернення українських закордонних організацій, влада не лише не покращила умов для вільного волевиявлення громадян за кордоном, а навпаки — рішенням КСУ, по суті, украла 50 % голосів громадян України, що проживають за межами Батьківщини», — вважають представники громадських організацій.

«Цей крок є черговою спробою чинної влади позбавити закордонних українців їхніх конституційних прав, а саме — права голосу, а через нього — можливості впливати на ситуацію в державі, на розбудову демократичної України», — заявили підписанти.

«Це рішення КС є кричущим прикладом заангажованості суду й порушенням принципів рівного виборчого права, — уточнили представники еміґрантів. — Унаслідок цього мільйони головних інвесторів України, її громадян, що тимчасово працюють у інших країнах, не зможуть дати свою оцінку нинішній владі в демократичний спосіб і проголосувати, що вже ставить під сумнів чесність і прозорість парламентських виборів, а також їхні результати».

Представники громадських організацій вимагають від президента, Верховної Ради України (ВРУ) й уряду «негайно втрутитися в ситуацію та відновити конституційні права громадян України». «У разі подальших порушень прав громадян і відсутності негайної реакції органів влади ми залишаємо за собою можливість усіма законними шляхами домагатися відновлення наших прав, у тому числі шляхом звернення до всіх світових інституцій і проведення протестних заходів, аж до невизнання леґітимності цих виборів», — застерігають підписанти.

Нагадаємо, КСУ визнав неконституційним положення закону про вибори народних депутатів, за яким зарубіжні виборчі дільниці включаються до складу одномандатних округів на території Києва. Згідно зі змінами, скоротиться кількість одномандатних округів у столиці — за попередніми даними Центральної виборчої комісії, із 16 до 13. Українці-еміґранти переконані, що таким кроком влада намагається позбавити українців за кордоном «права голосу, а через нього — можливості впливати на ситуацію в державі, на розбудову демократичної України».

КСУ повинен ро­з’яс­нити, яким чином органи виконавчої влади мають виконувати його рішення про заборону голосувати за кандидатів-мажоритарників на закордонних виборчих дільницях. Про це заявила Марина Ставнійчук, радник президента України та керівник головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації президента України. «Можливе вирішення цього питання полягає в роз’ясненнях КСУ порядку його виконання. Я не виключаю такого варіанта розвитку подій, оскільки у виборчому процесі вже були прецеденти, коли КСУ нечітко висловлював свою позицію, а потім роз’яснював її. Я, як фахівець із виборчого права, хочу заявити, що загальновизнані принципи виборчого права, у тому числі й принцип рівного виборчого права, повинні бути забезпечені під час проведення парламентських виборів», — зазначила п. Ставнійчук.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply