Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 20, 2021

У Шанхаї є пам’ятник Миколі Гоголю

Автор:

|

Травень 10, 2012

|

Рубрика:

У Шанхаї є пам’ятник  Миколі Гоголю

У рамках святкових культурних заходів із нагоди 20-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китайською Народною Республікою (КНР), у Шанхаї встановили бюст Миколи Гоголя. Пам’ятник видатному письменнику було відкрито на території Шанхайської театральної академії.

Юрій Костенко (на фото), Надзвичайний і Повноважний посол України в КНР, під час свого виступу зазначив, що тепер Гоголь належить і Шанхаю, і всьому китайському народу. «Віднині на території академії серед пам’ятників іншим письменникам-драматургам світового рівня є й бюст великого українця Миколи Гоголя. Пам’ять про цього унікального письменника вже увічнена в багатьох монументах в Україні, Росії, Західній Європі. Від сьогодні й тут, у Шанхаї, він займає почесне місце серед класиків світової літератури», — заявив він.

Бюст, виготовлений із бронзи відомими українськими скульпторами — подружжям Олександрою Рубан і Віктором Липівкою, встановлено на Алеї майстрів комедійного жанру на території Шанхайської театральної академії. На пам’ятнику викарбовано напис: «Великому письменнику. Великому українцю». Також у приміщенні театральної академії відкрилася виставка сучасного українського живопису «Прекрасна Україна». В експозиції — роботи понад 30 українських художників. Організаторами заходів стали Генеральне консульство України в Шанхаї, товариство «Україна—Китай», Шанхайське народне товариство дружби зі зарубіжжям, Федерація жінок міста Шанхая та Шанхайська академія театрального мистецтва.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply