Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Заблокували роботу культурного центру України в Москві

Автор:

|

Серпень 18, 2016

|

Рубрика:

Заблокували роботу культурного центру України в Москві

Культурний центр України

Російська Федерація (РФ) заблокувала роботу Культурного центру України у Москві, тоді як аналогічні російські центри продовжують діяти у Києві та Львові. Про це повідомив Тарас Дудко, керівник товариства «Провісник». Він зазначив, що українські громадяни у російській столиці стурбовані ситуацією, що склалася навколо Культурного центру України. Він також нагадав, що за останні роки у РФ ліквідували Об’єднання українців Росії, Федеральну українську національно-культурну автономію українців Росії та досі тривають утиски Бібліотеки української літератури у Москві.
«Вже майже п’ять місяців РФ блокує роботу Культурного центру. Російська влада не реєструє нового директора Центру, призначеного державою Україна на цю посаду. Працівники другий місяць не отримують заробітну плату», — розповів п. Дудко. «Українська діаспора переконана — це саботаж із боку російської влади, тоді як у Києві та Львові російські центри продовжують працювати», — додав він.
За словами активіста, діяльність Центру здійснюється на основі міжурядової угоди між Україною і РФ, підписаної ще 1998 року. Згідно з цим документом, Центри реєструються як юридичні особи, відповідно до законодавства країни перебування. Тарас Дудко пояснив, що Культурний центр багато років здійснював свою діяльність як некомерційна організація, проте влада РФ, посилаючись на зміни внутрішнього законодавства щодо таких організацій, відмовляється внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб зміни до відомостей про нового директора.
«Склалася ситуація, коли у нового директора Центру відсутнє право підпису, як у банку, так і в будь-яких інших установах, що, своєю чергою, не дозволяє проводити фінансово-господарську діяльність, виплату зарплати, оплату комунальних платежів», — зазначив представник діаспори.
Як писав «Міст», 11 березня ц. р. хулігани напали на Національний культурний центр України у столиці РФ. Було зірвано та спалено державний прапор України. Також пізніше, перед Днем перемоги російські поліціянти зірвали державний прапор України з даху будівлі Національного культурного центру України в Москві. Варто зазначити, що центр є держвласністю України і працює на підставі двосторонньої угоди з РФ, але російські органи влади продовжують знищувати об’єкти культури пов’язаних із Україною.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply