Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Росія тестуватиме заробітчан

Автор:

|

Грудень 01, 2011

|

Рубрика:

Росія тестуватиме заробітчан

Громадяни України, які приїжджають працювати до Російської Федерації (РФ), будуть зобов’язані документально підтвердити знання російської мови, оскільки «закон — єдиний для всіх». Про це повідомив Костянтин Ромодановський (на фото), керівник Федеральної міґраційної служби (ФМС) РФ. 22 листопада Державна Дума РФ у першому читанні ухвалила закон «Про правове становище іноземних громадян у РФ», який реґламентує обов’язкове знання російської мови для іноземних трудових міґрантів.

Пан Ромодановський зазначив, що, оскільки закон пройшов поки що лише перше читання, іще зарано говорити, як зрештою реґламентуватимуться всі аспекти цього питання. «Ми наполягатимемо на тестуванні не на базовому, а на елементарному рівні знання мови», — сказав керівник Федеральної міґраційної служби.

Водночас Костянтин Ромодановський визнав, що запровадження такої норми, у першу чергу, викликане незнанням російської мови міґрантами, які приїжджають із країн Середньої Азії. Чиновник додав, що зараз у РФ загалом перебуває 9,1 млн іноземних громадян, 15 % із них — громадяни середньоазійських країн віком до 26 років, які не вчилися в радянській школі й не знають російської мови.Також, за даними ФМС, до РФ щороку прибуває не менш ніж 1 млн заробітчан з України. Як відомо, ФМС РФ пропонує зробити для трудових міґрантів, які приїжджають працювати до Росії, знання російської мови обов’язковим хоча би на мінімальному рівні.

 Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply