Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Репресії у Москві

Автор:

|

Листопад 05, 2015

|

Рубрика:

Репресії у Москві
Наталія Шарина

Наталія Шарина

У Москві на минулому тижні пройшов обшук у Бібліотеці української літератури і, зокрема, в кабінеті її директора Наталії Шариної. Співробітники спецслужб вилучили з книгосховища документи, електронні носії, літературу та друковані публікації, в яких можуть бути виявлені «сліди русофобської пропаганди та відомості, що спотворюють історичні факти». Зокрема, у директора книгосховища вилучили підшивку газети «Час руху», журнал «Барвінок» і сім книжок Дмитра Павличка, а зі спеціальної збірки — книжки з історії України, зокрема присвячені Степану Бандері й ОУН-УПА. Хоча жодна з них не входить до списку заборонених. Саму ж п Шарину заарештували.
За словами співробітника бібліотеки, «повторюються події, які відбувалися 2010 року». «Абсолютно несподівано близько десяти співробітників поліції прибули до бібліотеки, вони підкидають якусь літературу, очевидно, націоналістичну», — розповів він.
Після цього поліція провела обшук в квартирі Валерія Семенка, одного з лідерів української діаспори, він виїхав із поліцейськими. Про це повідомив його син Тарас. «Забрали комп’ютери, якісь документи», — сказав він.
Також всіх громадян України, котрі перебувають на території РФ, зобов’язали з’явитися в підрозділи Федеральної міґраційної служби для визначення свого правового статусу. Українці повинні виконати це розпорядження до 30 листопада. Виняток становлять громадяни України, котрі «прибули в екстреному масовому порядку з південно-східних областей України» (тобто з окупованих Росією території України). Для них порядок залишається колишнім.
Міністерство закордонних справ (МЗС) України висловило протест у зв’язку з проведенням цих обшуків. «МЗС України заявляє рішучий протест у зв’язку з проведенням 28 жовтня 2015 року російською владою обшуків у приміщенні Бібліотеки української літератури в Москві — єдиного спеціалізованого державного закладу, що покликаний сприяти забезпеченню національно-культурних, мовних, інформаційних потреб української громади», — йдеться в коментарі прес-служби відомства.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply