Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Гастарбайтери дадуть відповідь Путіну

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Гастарбайтери дадуть відповідь Путіну

В українських трудових міґрантів не буде проблем зі здачею іспиту з російської мови для отримання дозволу на роботу в Російській Федерації (РФ), складнощі можуть виникнути на екзаменах з історії й основ законодавства. Таку думку висловив Микола Шульга, заступник директора Інституту соціології Національної академії наук України, коментуючи доручення президента РФ уряду й органам влади забезпечити запровадження обов’язкового іспиту з російської мови, історії Росії, основ законодавства РФ для працівників-міґрантів.

На його погляд, доручення Володимира Путіна, яким для гастарбайтерів запроваджуються іспити з російської мови, історії Росії й основ російського законодавства, більше розрахований на міґрантів із неслов’янських держав. Водночас, п. Шульга висловив переконання, що в українців, які вирішать поїхати на заробітки до РФ, не може виникнути проблем із мовою. Свої слова він підтвердив даними соціологічного дослідження інституту, згідно з якими три чверті українців не вважають російську мову в Україні іноземною. Микола Шульга спро­гнозував, що в усіх міґрантів, загалом, можуть виникати проблеми зі знанням історії Росії й основ законодавства. Він зазначає, що в Росії треба розробити чітку програму, за якою проходитимуть відповідні екзамени. Пан Шульга переконаний, що міґранти можуть також мати проблеми з організаційними питаннями під час адаптації до нової системи.

Своєю чергою, Олексій Позняк, завідувач відділу міґраційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. Птухи, зауважив, що, згідно з їхніми дослідженнями, трудова міґрація до РФ наразі є менш вигідною, ніж до країн Європейського Союзу. П. Позняк, зокрема, повідомив, що, за даними загальнонаціонального дослідження з питань трудової міґрації від 2008 року, найбільше українських трудових міґрантів їде саме до Росії — майже половина. Стимулом для українців шукати роботу у РФ він бачить у відсутності мовного бар’єра та візового режиму.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply