Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

Директорку Бібліотеки української літератури визнав політв’язнем

Автор:

|

Листопад 26, 2015

|

Рубрика:

Директорку Бібліотеки української літератури визнав політв’язнем

Наталія Шаріна

Російський «Меморіал» визнав політв’язнем Наталію Шаріну, директора Бібліотеки української літератури у Москві. «Порушення карної справи проти п. Шаріної відбулося на тлі антиукраїнської кампанії, що триває з весни 2014 року в державних засобах масової інформації й у висловлюваннях офіційних осіб, котрі обіймають вищі керівні посади в Російській Федерації (РФ). Одна з частин цієї кампанії — порушення карних справ стосовно громадян, котрі публічно висловлюють відмінну від офіційної позицію щодо подій в Україні, або якимось чином пов’язаних із Україною. З нашої точки зору, саме у світлі антиукраїнської кампанії і слід розглядати справу Наталії Шаріної», — йдеться у повідомленні правозахисників.
При цьому зазначається, що її карне переслідування за те, що в бібліотечних фондах є видання, визнані екстремістськими, — нова репресивна тенденція, яка раніше не практикувалася. Між тим, ст. 282 Карного кодексу РФ передбачає покарання за умисні дії, спрямовані на збудження ненависті або ворожнечі, а також на приниження гідності людини чи групи осіб, що у випадку п. Шаріної важко уявити навіть теоретично.
«Наталія Шаріна заявляє про свою невинність, про те, що вона суворо дотримувалася законодавства РФ під час роботи на посаді директора Бібліотеки української літератури. Крім того, вона й інші працівники установи стверджують, що вилучені в їхньому закладі книжки, які були визнані екстремістськими, не мали бібліотечної печатки, не були пронумеровані і, ймовірно, були підкинуті для отримання приводу до порушення карної справи», — зазначили в «Меморіалі».
Автори заяви наголошують, що за версією слідства, в 2011-2015 рр. п. Шаріна розповсюджувала серед відвідувачів бібліотеки книги Дмитра Корчинського (у 2000-х рр. він неодноразово виступав на заходах прокремлівського молодіжного табору «Селігер»), які були визнані екстремістськими та заборонені до розповсюдження. При цьому до федерального списку екстремістських матеріалів включена лише одна книжка п. Корчинського — «Війна у натовпі» (Київ: Амадей, 1999), і рішення винесено Міщанським районним судом Москви 14 березня 2013-го.
Як писав «Міст», Наталія Шаріна була відправлена під домашній арешт терміном на два місяці на підставі підкинутої 30 жовтня ц. р. книги. Перед цим жінка повідомила, що обшук, крім бібліотеки, відбувся у неї вдома. Було вилучено кілька книжок. Серед них — видання про Голодомор 1932-1933 рр. в Україні, книжка Оксани Забужко, що складається з європейських, українських та американських досліджень, кілька примірників газет 2011 року, грамоти з подякою від президентів України Віктора Ющенка та Віктора Януковича, а також прем’єр-міністра Миколи Азарова. Крім цього, були вилучені оргтехніка й електронні носії. За словами п. Шаріної, у читальній залі та на абонементі бібліотеки в результаті обшуку забороненої літератури виявлено не було, однак вилучалися книги про Степана Бандеру й ОУН-УПА зі спеціального сховища, причому жодна з цих книг не значиться в списку екстремістських матеріалів. За словами директора біліотеки, вилучено також дитячий журнал «Барвінок», оскільки там «побачили прапор «Правого сектора».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply