Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

БУЛ ніяк не дадуть спокою

Автор:

|

Грудень 24, 2015

|

Рубрика:

БУЛ ніяк не дадуть спокою
Наталія Шаріна

Наталія Шаріна

У Москві слідчі знову провели обшуки у свідків у справі Наталії Шаріної, директора Бібліотеки української літератури (БУЛ), звинуваченої у поширенні екстремістських матеріалів. Про це повідомив Іван Павлов, адвокат фігурантки. «Слідчі дії відбулися, зокрема, в квартирі Тетяни Мунтян», — зауважив правник.
Юлія Іванова, старший помічник зі засобів масової інформації начальника Слідчого комітету Російської Федерації (РФ), поінформувала, що слідство провело ці обшуки в рамках справи про поширення заборонених книг. За її словами, карну справу було передано для подальшого розслідування в Управління з особливо важливих справ.
Міністерство закордонних справ (МЗС) України висловило протест проти обшуків у співробітників БУЛ у Москві. «Слідчі органи Росії відновили хвилю антиукраїнського тиску, зокрема тривають обшуки в бібліотеці та квартирах її співробітників, серед котрих є громадянка України. Проведені обшуки у Тетяни Мунтян зі застосуванням грубих прийомів, залякуванням і перевищенням службових повноважень слідчими органами, за результатами яких була вилучена література українською мовою, розцінюємо як цілеспрямовані провокаційні процеси російської влади з метою нагнітання аґресивної антиукраїнської істерії на території РФ», — йдеться в повідомленні прес-служби відомства. МЗС вимагає від російської сторони припинити відверте переслідування та залякування громадян України, зокрема Тетяни Мунтян.
Після цього Тетяна Мунтян зникла. Про це повідомила Ганна Павлюкова, працівник БУЛ, у котрої також проходив обшук. «Ні її чоловік, ні адвокат, ні я не можемо знайти Тетяну. Телефон домашній не відповідає, мобільний телефон їй вимкнули в ході обшуку», — заявила вона.
Ганна Павлюкова повідомила, що у неї вилучили методичну інструкцію із роботи з екстремістськими матеріалами, акти про списання книг. Також вилучили флеш-пам’ять, на якій зафіксований обшук від 28 жовтня ц. р., де співробітники прийшли в бібліотеку з наплічниками та торбами. Також вилучено брошуру про правові аспекти Голодомору в Україні, яка не є екстремістською.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply