Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Проблема, що може загостритися

Автор:

|

Травень 04, 2012

|

Рубрика:

Проблема, що може загостритися

У багатьох країнах світу українок зараз експлуатують як «живий товар». Наближення Євро-2012 може загострити проб­лему, застерігають експерти. Серед країн, куди найчастіше нелеґально продають українських жінок для надання інтимних послуг, — Туреччина, Польща, Ізраїль і Німеччина. Тепер Україна є постійним джерелом постачання «живого товару» за кордон, а причина цього — економічна ситуація та безробіття. На цьому наголосили учасники Міжнародного форуму з протидії торгівлі жінками, який відбувся в Донецьку з ініціативи Донецького юридичного інституту та представництва Німецького міжнародного фонду Ганса Зайделя в Україні.

На думку Урсули Мен­нлє (на фото), голови німецької делеґації та депутата Баварського ландтаґу, силовики двох країн мають об’єднати зусилля, аби протидіяти незаконному вивозу жінок з України. Депутат зазначила, що ця проблема дуже непокоїть Німеччину, оскільки українки разом із жінками з Молдови та Румунії — часті жертви міжнародних сутенерів: «Зазвичай, жінки з України їдуть у Німеччину з великими сподіваннями, навіть іще доплачують, аби отримати там законну роботу з високою зарплатнею й таким чином підтримувати свої родини. Замість цього вони потрапляють у зовсім інші умови. Зрозуміло, що жінки від цього сильно страждають, їх змушують займатися проституцією, у них відбирають документи, у них немає можливості зв’язатися з офіційними органами, фактично вони втрачають свободу дій».

Безумовно, каже п. Меннлє, багато жінок, які стають жертвами сутенерів, походять із бідних реґіонів і саме економічні фактори спонукають їх до виїзду. Їм потрібно мати інформацію, що в західних країнах складно знайти роботу на законних умовах, наголосила депутат Баварського ландтаґу.

На жаль, як визнають експерти з міжнародного права, зараз не існує оптимального механізму протидії торгівлі жінками. Законодавство — як заборонне, так і дозвільне — наразі не надає вирішення цієї ґлобальної проблеми. Так, на відміну від України, у Німеччині проституцію леґалізовано. Цим законодавці прагнули вивести це явище зі «сірої зони» та декриміналізувати його. Однак поліції складно контролювати міжнародних сутенерів і підставних осіб, розповіла Урсула Меннлє.

Проблему торгівлі жінками завжди супроводжує дискусія про узаконення проституції, зазначила Катерина Левченко, президент міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна». Утім, на її погляд, леґалізація цього явища в Україні в умовах розвитку тіньової економіки навряд чи дасть якісь позитивні результати.

Традиційно проблему торгівлі жінок пов’язують із вивезенням українок за кордон. Але наразі існує нова загроза для зростання торгівлі жінками в самій Україні у зв’язку з проведенням Євро-2012, зазначили учасники форуму. Справді, перед європейською футбольною першістю така проблема актуалізується, каже

п. Левченко: «Погляньте, як зросла кількість пропозицій в Інтернеті та в гламурних журналах щодо різноманітних послуг: ескорт, сауни, масажі. У таких ситуаціях завжди є ризик примусу, насильства, потрапляння неповнолітніх у цей бізнес».

Експерти занепокоєні, що під час Євро-2012 Україна може стати місцем призначення, куди жінок із ближнього зарубіжжя будуть звозити для надання секс-послуг. Утім, на тлі складної економічної ситуації в самій Україні існує ще більша вірогідність, що сутенери будуть примушувати до надання інтимних послуг іноземцям дівчат із маленьких міст, де панує повальне безробіття, зазначила Світлана Закревська, керівник Донецької громадської організації «Альянс». Ця організація бере активну участь у проекті «Євро-2012: червона картка порушенням прав людини й торгівлі людьми», що реалізується за підтримки Німеччини.

«Нещодавно ми зацікавилися оголошеннями, що були розклеєні на деревах. Запрошувалися дівчата високого зросту та приємної зовнішності для роботи волонтерами на Євро-2012. Наша громадська організація разом із журналістами провела розслідування із цього приводу. З’ясувалося, що жодні офіційні структури, які займаються набором волонтерів, такого оголошення не давали», — каже п. Закревська. Тож існує реальна загроза, що безробітні дівчата можуть справді стати «волонтерами», але для сексуального обслуговування туристів, зауважила експерт.

 Ірина Коляда

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply