Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Представники діаспори в Тернополі грали у футбол

Автор:

|

Червень 07, 2012

|

Рубрика:

Представники діаспори  в Тернополі грали у футбол

У межах проведення в Тернополі І Міжнародного турніру з футболу серед команд української діаспори відбувся «круглий стіл» на тему «Україна й українська діаспора в контексті сучасних культурно-історичних, спортивних та бізнесових подій і процесів».

Участь у обговоренні теми взяли представники Міжнародного об’єднання громадських організацій «Четверта хвиля», Української всесвітньої координаційної ради, Тернопільської спілки працюючих за кордоном і гравці команд української діаспори.

Сергій Надал, міський голова Тернополя, зазначив, що спорт — універсальна мова й засіб спілкування, спосіб об’єднання українців по всьому світу. «Мрією всіх тоталітарних режимів і окупантів було розпорошити українців по світах, позбавити нас сили й здатності створити свою державу. Українці світу мають творити єдиний український простір: мовний, культурно-мистецький, інформаційний. Український світ повинен мати різноманітні грані. Нам бракує спільних ділових проектів, залучення капіталу, знань і технологій, професіоналізму українців із-за кордону задля розвитку української економіки, а відтак українського суспільства. Світове українство має приділити особливу увагу питанням, без яких не є можливий сучасний ґлобальний світ, — економіці й інвестиціям», — зазначив п. Надал.

Сергій Гречко та Юлія Мачурська (подружня пара) приїхали із Чехії, як вони зазначають, без жодних спілок та організацій і привезли зі собою команду гравців. «Зібрати українців у Празі, та ще й таких, які би вміли грати у футбол і жили б футболом настільки, щоби за власний кошт їхати сюди на змагання, — важко. У Чехії українська діаспора є однією з найбільших. Навіть існувала до 1998 року команда діаспори, яка, на жаль, зараз є тільки на папері. Тому хочеться відродити давні традиції, ми живемо футболом і хочемо, щоб українська діаспора була представлена на рідній землі», — зазначив п. Гречко.

Символічно, що змагання такого рівня відбулися в Тернополі саме напередодні чемпіонату з футболу Євро-2012, переконані учасники «круглого столу». «Гості Тернополя з різних країн надзвичайно задоволені тим, що вперше в Україні діаспора змогла зібратись і вирушити на такий турнір. І хоч для українців із-за кордону дорога була довгою й виснажливою, усе-таки ентузіазм і бажання до об’єднання згуртували всіх навколо однієї мети. Це — унікальна подія, яку важко зустріти поміж іншими народами світу», — додала Юлія Мачурська, котра приїхала підтримати чоловіка на змаганнях.

Перший міжнародний турнір із футболу серед команд української діаспори тривав із 31 травня по 3 червня на оновленому центральному міському стадіоні. На захід, який відбувався під патронатом Сергія Надала, прибуло 78 учасників. У командах були представники Канади, Чехії, Естонії та Придністров’я.

«Приємно, що такі заходи відбуваються в Україні, зокрема в Тернополі. У командах грали не професіонали, але можна сказати, що грають вони не гірше за профі. Люди хочуть повертатися на рідну землю в такому незвичному амплуа футболістів. Це, без сумніву,— позитивний досвід як для них, так і для місцевих команд, із якими при нагоді вони теж зможуть позмагатися», — зазначила Таміла Карпик із «Четвертої хвилі».

Грали у футбол в Тернополі представники української діаспори від 18 до 55 років. «Показово, що такий захід відбувається в Тернополі — на оновленому стадіоні. Під час триденного перебування в Тернополі гостям організовували екскурсії, зустрічі з громадськістю. Гадаю, вони повезуть із собою тільки гарні враження про наше місто. Якщо гості будуть мати бажання, то можна зібрати склад «Ниви» або футбольного клубу «Тернопіль» і зіграти матч між гостями та місцевою командою», — зауважив міський голова Тернополя.

У фіналі команда з невизнаної республіки Придністров’я перемогла команду з Чехії. Матч закінчився з рахунком 2:0. Фінальний поєдинок видався дуже динамічним. До його початку фаворитом була команда українців із Чехії, які виграли попередню стадію турніру і в особистій зустрічі перемогли придністровців — 4:1. Однак у фіналі все вийшло навпаки. У сере­дині першого тайму команда з Чехії не реалізувала одинадцятиметрового. У свою чергу, команда Придністров’я, вибравши захисну тактику, забила в кожному таймі по голу.

Переможці змагання отримали два кубки. Великий — від міського голови Тернополя Сергія Надала, а перехідний — від керівника координаційної ради закордонних українців Михайла Ратушного. Команда українців із Чехії отримала малий кубок та срібні медалі. «Бронзу» поділили українці з Естонії та Канади. Також організатори відзначили індивідуальними призами кращого воротаря, бомбардира та гравця.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply