Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 30, 2021

Мрії про еміґрацію

Автор:

|

Грудень 01, 2011

|

Рубрика:

Мрії про еміґрацію

Володимир Кіпень, директор Донецького інституту соціальних досліджень і політичного аналізу, заявив, що 17 % громадян України думають про еміґрацію. За його словами, останні соціологічні дані свідчать про те, що 5,4 % українського населення має чіткі плани змінити країну проживання, а 11,6 % українців час від часу замислюються про еміґрацію. Пан Кіпень уточнив, що в перерахунку на абсолютні числа близько 1,2 млн українців прагнуть виїхати саме в країни Шенгенської зони.

«За даними Світового банку, Україна посідає п’яте місце у світі з міґрації. Згідно із цією інформацією, на сьогодні за межами країни перебуває14,5 % працездатного населення, що складає 6,5 млн осіб», — зазначив експерт. За словами Володимира Кіпеня, згідно з офіційними даними, за кордоном нині працює лише 2—3 млн українців.

А дослідження про ґлобальну мобільність осіб, що шукають роботу, засвідчило, що 70 % українців хотіли би працювати за кордоном. У рамках країни в пошуках нової роботи про готовність переїхати заявив 51 % респондентів. Отримані дані відрізняються від тих, які автори дослідження отримали в інших країнах. Так, у США відсоток претендентів, готових виїхати на роботу за кордон, складає 48 %, у Великій Британії — 87 %, у Польщі — 63 %, у Росії — 60 %.

В Україні, згідно з опитуванням, 79 % жителів хотіли б укласти тимчасовий контракт із праце­влаштування за кордоном. П’ятірка найважливіших чинників при виборі нового місця роботи для українців виглядає так:

1) зарплата;

2) добрі умови для кар’єрного розвитку;

3) можливість для професійного й особистісного зростання;

4) гарна робоча атмосфера;

5) нагода для навчання.

Для більшості потенційних міґрантів основною причиною пошуку роботи за кордоном є бажання поліпшити якість власного життя. 59 % респондентів відзначили також, що причина, з якої вони ладні виїхати працювати в іншу країну, — погана економічна ситуація у власній державі. Третьою за значимістю причиною мобільності українських кандидатів є бажання розширити професійний досвід. При цьому, як виявилося, молоді спеціалісти, студенти й випускники є менш мобільними як у межах країни (усього 49 %готових переїхати), так і в ґлобальному розрізі (67 % охочих).

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply