Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 30, 2021

Молодь готова їхати

Автор:

|

Грудень 22, 2011

|

Рубрика:

Молодь готова їхати

На противагу європейській молоді, яка через безробіття стає рушійною силою протестів (на фото), українське молоде покоління обирає тиху еміґрацію або ж мріє про неї. Згідно з результатами опитування, проведеного Інститутом Горшеніна серед українських студентів, проблема працевлаштування молоді є найактуальнішою: 64,5 % відповіли, що саме це питання турбує їх найбільше.

Водночас, лише кожен третій (29,1 %) український студент задоволений життям в Україні й бачить перспективи для себе. Серед напрямків можливої еміґрації найпопулярнішими є США (16,25 %) і Велика Британія (15,6 %). А серед найпоширеніших причин відмов працедавців у роботі для молодих — «відсутність досвіду роботи за фахом». Проте неофіційно роботодавці називають ще одну причину — надзвичайно високу готовність молодих фахівців до еміґрації.

Згідно зі соціологічними опитуваннями, 41 % працівників віком від 18 до 29 років визнає, що готовий виїхати з України заради добре оплачуваної та перспективної роботи. Причому серед працівників із вищою освітою покинути країну ладні 32 % опитаних, а серед тих, хто має науковий ступінь, — 37 %. 2010 року кількість студентів і аспірантів із держав колишнього СРСР, що виїхали на навчання за кордон, — на третину більша, ніж торік. Утім, є й такі, хто бачить перспективи в Україні, і такі, що на власному досвіді переконалися в труднощах працевлаштування за кордоном.

Міжнародна організація праці (МОП) заявляє про те, що рівень безробіття серед молоді у світі сягнув рекордного рівня й на кінець року становитиме 12,5 %. Тобто кожен десятий віком до 24 років на кінець 2011-го не матиме роботи. При цьому безробіття серед молоді через економічну кризу поширюється як на країни з розвиненою економікою, так і на ті, що розвиваються. Своєю чергою, безробіття стане ще одним фактором, який гальмуватиме відновлення ґлобальної економіки, ідеться у доповіді МОП.

Ця тенденція — зростання безробіття серед молоді — простежується ще від 2008 року. Експерти вже назвали це явище «бомбою сповільненої дії», а самих молодих людей, які не можуть знайти роботи, — «утраченим поколінням». Уперше цей термін було застосовано після Першої світової війни, коли з фронтів повернулися молоді люди без освіти, які так і не змогли знайти собі місця в повоєнному житті й досить часто скоювали самогубства. Найгостріше ця проблема стосується Європейського Союзу (ЄС), де освічена, але не працевлаштована молодь стає рушійною силою масових протестів, що охопили останнім часом низку європейських столиць. Згідно зі статистичними даними ЄС, безробіття серед європейської молоді у 2,4 разу перевищує безробіття серед дорослого населення. Для України цей показник становить 2,3. При цьому, згідно з офіційною статистикою, 18,8 % українців віком від 15 до 24 років не навчаються та не працюють.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply