Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Заробітчани з України повертаються до РП

Автор:

|

Вересень 28, 2020

|

Рубрика:

Заробітчани з України повертаються до РП

Кількість українських трудових міґрантів, котрі хочуть потрапити до Республіка Польща (РП) знову почала зростати. Про це повідомили в аналітичному департаменті польської аґенції з працевлаштування Gremi Personal. «Все більше українців хочуть повернуся до Польщі для роботи. За даними Фонду соціального забезпечення Польщі, тільки в липні ц. р. зареєстровано на 22 тис. іноземних трудових міґрантів більше», — йдеться в доповіді аґенції. Загалом в офіційному реєстрі з працевлаштування числяться 628 тис. іноземців-платників страхових внесків. Більшу частину з них становлять українці.
За даними аґенції, зростає пропозиція з боку польських роботодавців у логістиці, харчовому виробництві, меблевій галузі, виробництві побутової техніки та будівництві. «Для українців до Польщі найзручніша логістика та стійка економічна ситуація, — пояснив Євген Кириченко, власник Gremi Personal. — Ми також відзначаємо, що цього року в серпні було значно менше українців, які працюють у Польщі, стали тимчасово виїжджати в Україну, щоб підготувати дітей до нового навчального року».
Крім цього, у РП восени стали видавати менше дозволів на роботу українцям через епідемію коронавірусу. Так, упродовж останніх пів року українці отримали 145 тис. дозволів. Це на 11 % менше, ніж за аналогічний період 2019-го. До слова, крім українців, на роботу у РП у період січня-червня ц. р. претендували 2,4 тис. непальців. Загалом там майже вп’ятеро більше українців, ніж громадян Азії.
Як повідомляв «Міст», українські заробітчани посприяли приросту валового внутрішнього продукту Польщі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply