Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Заробітчани вже готуються йти до суд за позбавлення їх права голосу

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

Заробітчани вже готуються йти до суд за позбавлення їх права голосу

Одна невелика дірка в законі, коли Конституційний суд заборонив, а депутати не заповнили прогалини, позбавляє мільйони наших земляків за кордоном можливості голосувати за того, за кого вони хочуть. Люба Альхімова організовує туристичні екскурсії по Італії та щомісяця відправляє частину заробітку дітям у Маріуполь. Вона — реальний інвестор в Україну, який досяг усього важкою працею. Тільки так можуть вижити трудові міґранти з України. Їх тут приблизно 450 тис. Італія входить до десятки країн, куди найчастіше міґрують українськ. громадяни Тут є цілі райони, де вітання «Добрий день» почуєш частіше, ніж «Бон джорно». Українці в Італії — це переважно ділові й активні люди.

Утім, на закордонних виборчих дільницях на українців чекає законодавча пастка. Виборцям за межами України залишили лише половину того голосу, який мають громадяни в самій державі: вони можуть голосувати за партії, але не за мажоритарних кандидатів. Конституційний суд (КСУ) пояснив своє рішенням тим, що виборцям пропонували лише столичних кандидатів, а не з інших міст. Відтак, голосування по київських депутатах визнане неконституційним, а іншого способу не запропоновано. Це прямо суперечить 24 статті Конституції: «Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних і інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ, за мовними або іншими ознаками».
Центральна виборча комісія (ЦВК) стверджує, що вже не може нічого змінити. Юрій Данилевський, член ЦВК, виправдовується: «Розумієте, ЦВК — це правозастосовчий орган, тобто ми виконуємо вимоги закону. Створювати якісь норми й приймати закони — це прерогатива Верховної Ради України (ВРУ), а оцінювати, чи конституційні ці закони або окремі положення — це прерогатива КСУ». У Міністерстві закордонних справ також розводять руками, а дипломати цим питанням особливо не переймаються.
Політологи вважають, що така дискримінація закордонного виборця є непередбаченим наслідком тактичних виборчих маневрів влади й опозиції за преференції для своїх кандидатів. Правники ж бачать за таким упущенням у законі серйозні юридичні ризики. «Як мінімум, це загрожує зверненням до Європейського суду з прав людини тих виборців, котрі включені до списків за кордоном і чий обсяг виборчого права поділено навпіл. Ці порушення впливають не лише на реалізацію активного та пасивного виборчого права, а й на легітимність органу, який обирається, і на легітимність документів, котрі приймаються законодавчим органом», — розповіли юристи.
Українські виборці в Італії почуваються ображеними й відверто заявляють, що подібні судові позови готуються вже сьогодні, адже ніхто з них не відмовлявся від українського громадянства. «Наших політиків не цікавлять люди, які є найбільшими інвесторами, які працюють за кордоном», — кажуть італійські заробітчани.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply