Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Заробітчани непокояться

Автор:

|

Липень 11, 2013

|

Рубрика:

Заробітчани непокояться

Українські міґранти в Італії занепокоєні, чи зможуть надалі передавати автобусами пакунки на Батьківщину. Між італійською поліцією та водіями так званих бусиків виник конфлікт через брак ліцензій на перевезення вантажу. Італійці обкладають перевізників великими штрафами, а ті, зі свого боку, волають про допомогу, бо таких дозволів в Україні не видають. За справу взялося Міністерство транспорту Італії, разом із українською громадою воно шукає шляхів розв’язання ситуації.

Водії зазначають, що подібних ліцензій від них не вимагають в інших країнах і навіть в інших містах Італії. Ідеться здебільшого про випадки затримання «бусів» у провінції Удіне, що на півночі країни, біля італійсько-словенського кордону. Ця провінція оголосила війну нелегальним перевезенням в Україну. Перевізники не платять податків, ведуть тіньовий бізнес і за пакунками часом переховують крадені речі або контрабандні товари, повідомляє місцева поліція.
Активну боротьбу проти «нелегальних фургонів» провадить П’єтро Фонтаніні, голова провінції Удіне та член крайньо-правої партії «Північна ліґа». Він зпояснив: «Із нашого боку немає ніякої війни проти українських перевізників. Мова йде лише про елементарне дотримання італійського автодорожнього кодексу. Без спеціального дозволу не можна транспортувати територією Італії пакунки з речами та продуктами. До румунських чи болгарських водіїв таких претензій немає, бо ці країни – у складі Європейського Союзу, тому автоматично можуть здійснювати такі перевезення».
За даними італійської дорожньої поліції, українських приватних перевізників (з авто до 3,5 т) налічується близько 500. На прохання водіїв їхні інтереси взялося відстоювати Християнське товариство українців Італії. Його керівник Олесь Городецький звернувся з листом до міністра інфраструктури й транспорту Мауріціо Люпі.
Як зазначив п. Городецький, «легкі» автобуси лібералізовані по всій Європі, але чомусь у Італії вони вважаються нелегальними. «Проблема стає абсурдною, — наголошується в листі, — бо італійська влада вимагає ліцензії, якої в Україні не видають транспортним засобам вагою до 10 т».
У Міністерстві транспорту вже відбулися перші перемовини із чільними посадовцями стосовно вирішення проблеми. Олесь Городецький повідомив, що товариство розглядає два шляхи до порозуміння. «По-перше, ми пропонуємо внести до двосторонньої угоди між Італією й Україною, у пункт про лібералізований транспорт, також поняття «автобуси вагою до 3,5 т», так як це є в Європі чи в договорах з іншими країнами. Якщо ж ні, то можливим є другий варіант – самооподаткування. Перевізники готові платити певний податок Італії, щоби можна було здійснювати цю діяльність», — сказав п. Городецький.
Очевидно, що справу навряд чи можна буде владнати без втручання українських чиновників і дипломатів. Як повідомив голова Християнського товариства українців Італії, вони очікують зустрічі з Володимиром Козаком, міністром інфраструктури транспорту України. Про легалізацію автофургонів ітиметься в Києві під час парламентських слухань із проблем міґрантів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply