Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Заробітчан зрівняють у правах з європейцями

Автор:

|

Грудень 29, 2011

|

Рубрика:

Заробітчан зрівняють у правах з європейцями

Європарламент прийняв єдиний дозвіл на роботу та посвідчення для проживання для іноземних заробітчан. Відповідне рішення було ухвалене на сесії Європарламенту в Страсбурзі. Схвалена директива передбачає, що власники єдиного дозволу на роботу та проживання матимуть ті самі права, що й робітники з країн-членів Європейського Союзу (ЄС) щодо умов праці, визнання кваліфікації, права приєднуватися до профспілок, права на пенсію та соціальний захист, а також податкові пільги.

Разом із тим, країни-члени матимуть змогузастосовувати певні обмеження щодо реалізації таких прав. Зокрема, якщо контракт робітника — вихідця з третьої країни не перевищує шести місяців, право на користування соціальним захистом може бути обмежене. Документ також передбачає можливість для іноземців проходити тренінґи й здобувати освіту, якщо вони працюють у ЄС чи зареєстровані як безробітні.

Згідно зі схваленою директивою ЄС, країни-члени збережуть своє право вирішувати, чи надавати посвідку на проживання іноземним робітникам. Водночас, вони муситимуть ухвалити це рішення протягом не більш ніж чотирьох місяців. Нова директива стосуватиметься вихідців із третіх країн, які хочуть жити й працювати в країнах-членах ЄС, і не розповсюджуватиметься на сезонних робітників, біженців, людей, що мають довготривалу посвідку на проживання. Рада ЄС уже схвалила цей документ. Таким чином, після оприлюднення в Офіційному журналі ЄС директива набуде чинності. Згідно з нею країни-члени матимуть два роки на зміну національного законодавства.

 Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply