Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 19, 2021

Заробітчан у Польщі стає дедалі більше

Автор:

|

Квітень 17, 2021

|

Рубрика:

Заробітчан у Польщі стає дедалі більше
Повшак у Польщі

У Республіці Польща (РП) розпочався Національний перепис населення та житла, у якому обов’язково мають узяти учать усі люди, котрі постійно або тимчасово мешкають на території цієї країни. Перепис, який проводить Головне управління статистики, триватиме до 30 червня. Однак Radio Krakow інформує, що зараз триває праця над зміною законодавства щодо перепису, аби продовжити його на три місяці — до 30 вересня ц. р. Під час перепису мешканці надають інформацію про свої персональні дані, адресу, освіту, працю та джерела доходу, а також помешкання у власності, родинні стосунки, перебування за кордоном тощо. Для іноземців, котрі мешкають у РП, передбачений запитальник для довготермінових еміґрантів (для тих, хто мешкає в державі понад рік) та корокотермінових еміґрантів (для тих, хто живе в РП менше року).
Цікаво, що за даними опитування одного з пошукових сайтів, дев’ятьом із десятьох власників польського бізнесу не урізали зарплати українцям навіть попри пандемію. А більшість — забезпечили своїх працівників засобами індивідуального захисту й організовують роботу з дотриманням усіх карантинних норм і правил.
Згідно з цим дослідженням, більше половини польських роботодавців наймають іноземців, а понад 40 % планують це зробити. Однак українці ще не переважають у польських компаніях. На більшості підприємств їх налічують усього 10 %. Найчастіше польські роботодавці пропонують роботу у сферах будівництва, логістики та в перевезеннях.
А нещодавно в РП дорогою на роботу помер український заробітчанин. Він був родом із з м. Броди Львівської області. Чоловікові було 33 роки. У нього залишилось двоє дітей. Галина Повшак, дружина загиблого, тепер просить допомоги у транспортуванні тіла чоловіка. «Татко моїх діток всю свою любов віддавав для сім’ї, важко працював, щоб ми мали все. Йому було лише 33 роки, все життя попереду, але Бог його забрав, — написала вона у Facebook. — Я сама залишилася в Польщі з двома дітьми і не в силі зібрати сама кошти, щоб перевести його тіло додому, тому прошу допомоги у всіх небайдужих людей». Для перевезення тіла померлого на Батьківщину треба від 1-2 тис. EUR. Причина його смерті не відома.
Водночас влада РП вирішила спростити умови працевлаштування для іноземців. Уже розробляють відповідний документ імміґраційної політики. Причиною такого рішення стало бажання польської влади якомога швидше повернутися на шлях динамічного економічного розвитку. «Якщо ми хочемо якомога швидше повернутися на шлях динамічного економічного розвитку, нам, без сумніву, знадобиться більше працівників», — заявив Ярослав Говін, міністр розвитку, праці й технологій РП.
Він також додав, що у рамках програми «Новий курс» розглядатимуть податковий механізм, який стимулюватиме людей, котрі вже досягли пенсійного віку, продовжувати працювати. «Ми також завершуємо підготовку документа, який стане формою продуманої міґраційної політики. Він передбачатиме пакет інструментів, що полегшують працевлаштування іноземців у галузях, де явно не вистачає польської праці», — зазначив міністр.
Як повідомляв «Міст», на талант-шоу в Польщі заспівали українською.

Ірина Загородня, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply