Новини для українців всього свту

Thursday, May. 6, 2021

За українську мову отримала пляшкою по голові

Автор:

|

Вересень 06, 2017

|

Рубрика:

За українську мову отримала пляшкою по голові

Потерпілий Євген

У Любліні (Польща) група молодиків, почувши українську мову, стали ображати громадянок України. «Суперечка переросла у фізичну аґресію», — розповіла Рената Лащчка-Русек, прес-секретар Люблінського коменданта поліції. Побиття сталося неподалік від площі Качинського, у центрі Любліна, коли дівчата поверталися з клубу. Поліція оголосила в розшук двох чоловіків і жінку, котрі напали на 23-річну Дарію П. та її подруг.
Після побиття та удару пляшкою по голові, Дарія звернулася до шпиталю. Поліція отримала інформацію про те, що сталося від лікаря. Користуючись записом з моніторингу правоохоронці звернулася через засоби масової інформації до громадськості з допомогою в розпізнанні зловмисників. Їм загрожу до п’яти років ув’язнення.
Кшиштоф Жук, президент Любліна, публічно засудив цей расистський інцидент. «Я з усією рішучістю засуджую бандитський інцидент, коли жертвою нападу на національному ґрунті стала громадянка України. Аґресія щодо представників інших національностей у Любліні, де роками наполегливо формується імідж толерантного і відкритого міста, є незрозумілим і неприпустимим, — написав міський голова у Facebook. — Такі ексцеси з боку «героїв», що утрьох напали на беззахисну людину, спрямовані проти усіх мешканців міста».
Однак не встиг він оприлюднити цю інформацію, як побили ще одного громадянина України. Цього разу — в академічному містечку Любліна. 25-річний Євген заочно навчається на факультеті ветеринарної медицини. Проти ночі його зупинили троє чоловіків і одна жінка в нетверезому стані і зажадали грошей. Коли виявилося, що у студента їх немає, спитали звідки він. Євген відповів, що приїхав із України. Після цього його побили.
Рената Лящка-Русек оголосила, що одного з нападників вже заарештували на три місяці, і йому повідомили про підозру в крадіжці. Це 39-річний житель Любліна, котрий кілька років провів у в’язниці. Поліція встановила й дані другого з нападників.
Після цих нападів на українців консулам України доручили провести зустрічі для українських громадян із представниками місцевої поліції для попередження таких випадків. Про це повідомив Василь Кирилич, офіційний представник Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ (МЗС) України. При цьому він поінформував, що за фактом побиття громадянина Україні в Любліні місцева поліція відкрили кримінальне провадження.

Катерина Чурилова, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply