Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

«За рік можна заробити на відкриття бізнесу в Україні»

Автор:

|

Липень 24, 2019

|

Рубрика:

«За рік можна заробити на відкриття бізнесу в Україні»

Вікторія Янчук із Рівного разом із вісім місяців тому переїхали жити в Братиславу, столицю Словаччини. За освітою 22-річна жінка — економіст, але зараз працює сортувальницею одягу на складі. 29-річний чоловік — механік. Рік працював на автомобільному заводі Volkswagen. Заробляв від 700-1000 EUR. Потім на заводі провели скорочення. Зараз Яків працює водієм на тому ж складі, що й дружина.
Словацьку мову Вікторія вивчила сама, без курсів. Зараз вона — носій мови. Каже, що словацька дуже подібна до української. У вивченні головне перепитувати співрозмовника. Якщо не розумієш — просити, аби той вжив якесь інше слово.
«Працюємо по вісім годин. Субота, неділя — вихідні. Умови кращі ніж в Україні. До виїзду за кордон працювала по 14 годин, варила каву. Заробляла 4 тис. грн на місяць», — ділиться вона. — З чоловіком на двох маємо 2 тис. EUR на місяць. За квартиру платимо 500 EUR. За 300 EUR на місяць можна їсти все, що захочеш. Ціни — такі ж, як і в Україні, але зарплати — вищі. На свята всі супермаркети роблять великі знижки, щоб люди могли закупити харчів».
В місяць родина відкладає 1 тис. EUR. Для того, щоб відкрити власний бізнес в Україні, якщо, до прикладу, він коштує 100 тис. грн, у Словаччині треба працювати рік. «Ми тут не плануємо залишатися. Чоловік хоче повернутися в Україну, сумує. Ледве вмовила, щоб пожити в Словаччині ще рік. Поки вдвох, тут добре. Та коли з’явиться дитина, декретні тут платять лише 200 EUR», — каже Вікторія.

Ірина Кальченко, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply