Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Як українка переїхала до Франції

Автор:

|

Лютий 06, 2019

|

Рубрика:

Як українка переїхала до Франції

В Європі та США є міжнародна програма Au Pair, яка дозволяє пожити мінімум рік в іншій країні. Ви переїжджаєте жити в сім’ю, де вам надають харчування, проживання та зарплату в обмін на те, що ви наглядаєте за дітьми і допомагаєте по дому. Про це розповіла українка Катерина з Києва, котра вже чотири роки мешкає у Парижі.
«Мені, на жаль, з сім’єю не пощастило. Моя кімната була в підвальному приміщенні будинку, біля комірки зі швабрами і старим мотлохом. Тут постійно пахло вогкістю і не покидало відчуття, що ти тут точно перебуваєш не на правах члена сім’ї. Я не складний «клієнт» і цілком могла б стерпіти схожі умови, але не змогла змиритися з характером дітей. Батьки постійно лаялися, економили кожен цент, тримали дітей на дієті — пісна їжа без м’яса. Пояснювали, що діти часто їдять м’ясо в школі на обід. На тата табу в їжі не поширювалися. Деякі солодощі в холодильнику були підписані «Зарезервовано для тата». На моєму харчуванні також економили. Віддавали протерміновані йогурти, які шкода було викидати».
Не витримавши такого ставлення, дівчина знайшла іншу родину. «Вдруге повезло не більше. За правилами Au Pair сторона, яка приймає, має надати мені проїзний, але батьки сказали, що для них це дорого. Хоча проїзний на місяць коштував 37 EUR. Тому, щоб забрати їх дітей із школи, мені доводилося ходити пішки і виходити з будинку на кілька годин раніше. Що стосується житла, виділили окрему квартиру без Інтернету на восьмому поверсі під дахом в будинку без ліфта. За рік я вирішила жити окремо», — згадує колишня киянка.
Вона вступила в Університет Сорбонни. Закінчила бакалаврат і отримала диплом готельного та ресторанного менеджера. Влаштувалася працювати за фахом: головним адміністратором в двох готелях. «Працюю день в одному готелі, день — в іншому. Мінімальна заробітна плата в Парижі — 1,2 тис. EUR на місяць. Обід у кафе обійдеться в середньому в 15 EUR. Проїзд на метро коштує 1,9 EUR, але якщо береш десять квитків одразу, то можна заощадити ціна буде нижча, 1,49 EUR. Щодо музеїв, то в середньому вартість квитків починається від 15 EUR. А щоб піднятися на Ейфелеву вежу, треба заплатити 25 EUR. Похід у Лувр — в 20 EUR, а поїздка річковим корабликом по Сені — 15 EUR».
За словами дівчини, типовий французький сніданок коштує 7,5 EUR. У нього входять: горнятко еспресо або кави з вершками на вибір, половина багету, круасан, кубик вершкового масла і дещиця джему. «На своїй першій роботі отримувала 80 EUR на тиждень. Тому на вихідних часто нікуди не виїжджала, щоб назбирати грошей. Зате я вздовж і поперек вивчила найближчі околиці, адже коли нікого не знаєш, то робити особливо немає чого. За чотири роки я в змозі самостійно орендувати квартиру, у мене є непогана робота, я об’їздила 13 країн і намагаюся подорожувати в нові міста кожні вихідні. Не планую на цьому зупинятися і в майбутньому хочу отримати французьке посвідчення водія, закінчити магістратуру і поміняти роботу на ту, яка більше подобається», — планує українка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply