Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Як потрапити на навчання до університету Іспанії

Автор:

|

Грудень 31, 2019

|

Рубрика:

Як потрапити на навчання до університету Іспанії
Данило Ткаченко

Данило Ткаченко з Кривого Рогу п’ять років жив та вчився в Іспанії. Вивчав рекламу в Університеті Аліканте. Після завершення навчання вирішив повернутися та працювати в цій сфері в Україні. «У 11-му класі поїхав на рік в США, до штату Ореґон, там вивчав рекламу та маркетинг. Влітку 2013-го повернувся в Україну, але зрозумів, що хочу й надалі вчитися за кордоном. Перед переїздом до США, на мене вийшла іспанська академія з Валенсії, яка готує іноземних студентів до вступу: написали листа, мовляв, пройдіть тест, аби поїхати на конференцію нашого навчального закладу. Я його пройшов, вирушив туди, дізнався детальніше про академію і прийняв рішення про переїзд і вступ», — згадує юнак.
Готуватися довелося рік. Система вступу в Іспанії десь така ж як і в Україні: потрібно скласти незалежне оцінювання (Selectividad). Іноземці складають іспит на рівних умовах з іспанцями, треба обов’язково пройти історію Іспанії, іспанську мову, і три дисципліни на вибір.
Спершу парубок хотів вчити англійську філологію, але коли приїхав в Іспанію, то зрозумів, що там далеко не кожен володіє англійською. «За кілька місяців до тестування почав оперативно шукати, чим же мені займатися. Згадав, що у мене в США були предмети про рекламу, маркетинг, і що мені це подобалося. Так і вирішив», — каже він.
Школа для вступу (Hispania escuela de espanol) розрахована лише на іноземних студентів, більшість були російськомовними. Хоча також було чимало людей із Китаю, Франції й Італії. Все навчання — іспанською. Навіть люди, котрі зовсім не володіли мовою, за рік складали вступні іспити. Тож треба було інтенсивно вчитися.
За рік треба було взяти десять предметів — п’ять у першому семестрі, і ще п’ять — у другому. Вибирати предмети можна лише починаючи з четвертого курсу. Кожен предмет поділяється на теоретичну та практичну частину. На теорії не відмічають присутніх, тому якщо можеш прочитати всю літературу самотужки і підготуватися до іспиту, не треба ходити на половину пар, чим я і займався в останні роки.
Щоб скласти предмет, потрібно заробити п’ять балів (максимум — десять). Якщо не склав, зобов’язаний його взяти наступного року. Тоді розклад стає не надто зручним: цей «зайвий» предмет можуть запхати куди-завгодно. Домовитися з викладачем не можна. «Усі іспити були письмовими. Списати практично неможливо. Траплялися викладачі, котрі за дві-три години іспиту взагалі не сядуть на місці. Утрьох ходять колом, якщо щось побачили, виганяють на перескладання», — каже Данило.
В останній рік навчання в Іспанії юнак пройшов стажування в Grupo Anton Comunicaciоn, найбільшій рекламній агенції реґіону. «Там стажувався як копірайтер, доводилося їздити в інше місто — Ельче, а я жив у Сан-Вісенте. Тому коли на роботу треба було на восьму ранку (щоп’ятниці), то я прокидався о п’ятій: спершу автобусом до Аліканте, потім поїздом в Ельче».
Іспанський ринок реклами набагато більший за український. «Коли я був там на стажуванні, то побачив, що все дуже стрімко розвивається. Усі орієнтуюся на Захід, хочуть робити круті продукти. Але після стажування в Києві зрозумів, що у нас не гірше, хоч раніше думав, що в рекламі тут нема чого ловити», — додає п. Ткаченко.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply