Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Вивезла українця помирати до лісу — отримала 22 місяці в’язниці

Автор:

|

Травень 25, 2020

|

Рубрика:

Вивезла українця помирати до лісу — отримала 22 місяці в’язниці
Василь Чорней

Районний суд міста Новий Томишль засудив до одного року і десяти місяців позбавлення волі польську працедавицю Ґражину Ф., котра замість того, щоб викликати «швидку допомогу» працівнику-українцю, вивезла його помирати до лісу. Їй також заборонили вісім років займати керівні посади як працедавиці та займатися підприємництвом, пов’язаним із працевлаштуванням. Рішення суду не остаточне.
Як писав «Міст», 12 червня 2019 року 36-річному Василю Чорнею зі Снятинського району Івано-Франківщини, котрий працював у столярному цеху поблизу міста Новий Томишль Великопольського воєводства, раптом стало погано. Інші працівники повідомили про це власницю цеху, але вона відмовилася викликати «швидку», позаяк українець працював у неї нелегально й її могли оштрафувати.
Слідство встановило, що після того, як Василь знепритомнів, працедавиця заборонила іншим працівникам викликати медиків. Один із них узявся робити чоловіку серцево-легеневу реанімацію, проте врятувати Василя не вдалося. Відтак п. Ґражина відправила усіх працівників додому, а сама автомобілем вивезла тіло до лісу неподалік від міста Вонґровєц, за 125 км від підприємства. Там його й знайшли місцеві лісники вже наступного дня, проте ідентифікувати тіло вдалося лише 18 червня.
Невдовзі поліція жінку затримала. Її звинуватили в тому, що не забезпечила надання належної допомоги чоловіку, чим ненавмисно спричинила його смерть. Їй загрожувало до п’яти років ув’язнення. Додатково з’ясувалося, що всі її працівники офіційно оформлені не були.
У суді також свідчив один із українців, котрий допомагав віднести тіло в машину: з його слів, він це зробив через погрози не виплатити йому зарплату. Чоловік злякався повідомити в поліцію про випадок, оскільки боявся за себе, не знав добре польської мови і не був офіційно працевлаштованим. Його оштрафували на 8 тис. PLN за ускладнення розслідування.
У Василя Чорнея в Україні залишилися дружина, троє неповнолітніх дітей та старі батьки. Для родини нещасного тисячі поляків зібрали майже 600 тис. PLN, які виплачуватимуть сім’ї упродовж 11 років — до повноліття найменшої дитини.

Анна Журба, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply