Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 17, 2021

Виступу російського хору намагалися завадити

Автор:

|

Грудень 11, 2014

|

Рубрика:

Виступу російського хору намагалися завадити

Страсбург

Українська громада в Страсбурзі (Франція) протестувала проти концерту хору ракетних військ стратегічного призначення Росії «Красная звезла», що відбувся 28 листопада. Участь у акції взяло близько 50 осіб. Біля входу до собору Святого Фоми, найбільшої лютеранської церкви Страсбурга, зібралися активісти з українськими прапорами. Дехто тримав плакати з гаслами: «Музика, яка вбиває», «Ти знаєш, що ці співаки — з армії, яка руйнує мою країну?» та «Російська армія сіє смерть».

Високий сивий чоловік заграв на акордеоні, і мітинґувальники почали співати «Реве та стогне Дніпр широкий». Кілька дівчат роздавало перехожим листівки. Так українська громада міста висловлювала свій протест проти виступу хору російської армії «Красная звезда», який приїхав до Страсбурга, щоби, як зазначалося в афіші, виконати традиційні різдвяні та народні пісні.
Як розповіла Катерина Пушкар, керівник громадського об’єднання «Євромайдан Страсбурга», приїзд військового хору з Росії викликав обурення серед українців, котрі живуть і працюють у цьому французькому місті. Адже, за її словами, про участь російської армії у збройному конфлікті на Донбасі, у якому далі гинуть мирні громадяни й українські військові, заявляє не лише українська влада, а й представники міжнародних організацій, у т. ч. Рада Європи, чия штаб-квартира розташована в Страсбурзі. «Тому ми вважаємо неприпустимим, щоби тут відбувалися такі концерти», — заявила п. Пушкар.
Українська громада намагалася запобігти цим гастролям. Із цією метою на спеціальному сайті було розміщено петицію-звернення до Ролана Ріса, мера міста. За словами Катерини Пушкар, петиція зібрала понад 700 підписів із різних міст Франції, Німеччини, Бельгії й України. Її текст надіслали й особисто страсбурзькому меру. «Але жодної відповіді на свій лист ми не отримали», — констатувала активістка.
Підтримати протест українців прийшли й представники грузинської діаспори Страсбурга. Шота Бургаташвілі, уродженець Тбілісі, вирішив приєднатися, бо вважає, що ця акція – «не лише проти виступу військового хору, а й проти російської аґресії». «Росія звикла не зважати ні на кого й на що, ніби їй усе дозволено, тому поводиться так зухвало не лише з Грузією й Україною, а й у Європі», — заявив він.
До входу в церкву на концерт військового хору підходили глядачі, переважно літні люди. Дехто з них заходив до собору, навіть не дивлячись у бік мітинґувальників, а хтось зацікавлено брав до рук листівки. Чоловік, котрий назвався викладачем історії в університеті у Страсбурзі, відійшов убік, щоб уважно прочитати текст. «Я не знав, що це — справжні військові!» — здивувався він. Професор розповів, що засуджує позицію Путіна щодо України, та порівняв анексію Криму з окупацією Судетів за часів Гітлера. «Я думав: війна — війною, а мистецтво — мистецтвом, тому купив квиток», — сказав викладач. Після спілкування з учасниками мітинґу він вирішив не йти на концерт.
Інший чоловік, котрий представився «організатором концерту», але відмовився назвати своє ім’я, вочевидь, був не в захваті від акції й навіть не нприховував свого роздратування. На його переконання, в Україні «йде війна з російськомовними громадянами», «а російська армія прийшла їх захистити», тому він не бачить нічого ганебного у виступі військового хору. За словами «організатора», квитки на концерт, середня вартість яких — 30 EUR, розпродалися непогано.
«Я ніколи не допустив би такого концерту у своїй церкві», — сказав колишній пастор Жак-Філіп Хейсель, котрий випадково опинився біля собору Святого Фоми. На його думку, виступ «військового хору» не сумісний із церковним співом, тим більше, з огляду на походження хору та події в Україні. Як зазначив п. Хейсель, «мер міста навряд чи міг зупинити гастролі хору, але настоятель церкви мав відмовити йому в приміщенні для концертів».
Проте українська громада Страсбурга упевнена, що концерту російських військових у місті потрібно було запобігти. «Це — не просто артисти, переодягнені у військову форму, а справжні військовослужбовці», — наголосив Василь Василенко, учасник мітинґу. На його переконання, мер міста мав змогу зупинити цей виступ так само, як керівництво Франції зупинило передачу Росії кораблів типу «Містраль».

Марічка Паплаускайте, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply