Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Вийшла стрічка про найвідомішого українця Естонії

Автор:

|

Грудень 10, 2021

|

Рубрика:

Вийшла стрічка про найвідомішого українця Естонії

На віртуальній платформі Takflix з’явився фільм «Казка про Коника», що розповідає про Анатолія Лютюка українського дисидента, митця та волонтера. «Документальна робота Дениса Страшного й Уляни Осовської «Казка про Коника» доступна до 11 грудня на території України з англійськими субтитрами», — йдеться в повідомленні компанії.
«Казка про Коника» — це документальна притча з елементами анімації. Її головний герой — художник і монах, який переїхав до Естонії у 1970-х і відтоді мешкає у Таллінні. З початку війни на сході України Анатолій займається волонтерськими місіями. Його незмінний супутник у подорожах на фронт — саморобний дерев’яний коник. Він стає головним героєм казок Анатолія про тварин на війні, які чоловік пише на основі реальних історій.
«Це чоловік, до якої варто прислухатися. Цікаво спостерігати за його життям. Він — волонтер та активіст багато десятків років. Це поєднання духовності, мистецтва й активізму в одній людині стало цікавою темою для досліджень. Після знайомства з ним 2014 року ми рік за роком почали приїжджати до Анатолія в Естонію та супроводжувати його під час волонтерської місії на Донбасі. Так зароджувався сценарій фільму», — розповідає п. Страшний.
Його співрежисерка зауважує, що цього року пішло до школи покоління дітей, які народилися під час війни з РФ. «Не говорити з ними про війну означає не готувати їх до реального життя. Але також виникає запитання, як про це говорити? Адже це складна і болюча тема. Ми робили «Казку про Коника» саме з цією думкою — як говорити про складне просто. У нашому фільмі немає сцен насилля, вибухів, крові, проте є контекст та атмосфера. Сподіваємося, родинний перегляд фільму стане гарною можливістю поговорити про сучасний стан речей в Україні», — зазначає вона.
Світова прем’єра фільму відбулася на Міжнародному фестивалі документального кіно DocPoint Tallinn в Естонії. «Казка про Коника» 2021 року також була представлена на міжнародних кінофестивалях Docudays UA та «Молодість».
Як повідомляв «Міст», «Казка» збирала кошти для талановитих українців.

About Author

Meest-Online