Новини для українців всього свту

Friday, Mar. 5, 2021

Всеугорський конкурс художнього читання української поезії

Автор:

|

Червень 12, 2019

|

Рубрика:

Всеугорський конкурс художнього читання української поезії

Переможець конкурсу

Традиційний Всеугорський конкурс художнього читання української поезії «Джерело», який відбувся у Будапешті, зібрав 40 учасників. «Конкурс проводили у п’яти категоріях: дошкільнята, школярі віком від семи до дев’яти років, школярі та гімназисти від 10 до 15 років, угорці, котрі вивчають українську мову як іноземну та доросла категорія», — йдеться у повідомленні Державного самоврядування українців Угорщини.
Журі конкурсу очолив Анатолій Паламаренко, Герой України, народний артист України та лауреат національної премії Т. Г. Шевченка. До його складу ввійшли також Юдіт Софілканич, голова Самоврядування українців Ніредьгази, й Олександра Корманьош, художня керівниця Українського національного театру в Угорщині.
Вітальним словом захід відкрила Вікторія Штефуца, президент Державного самоврядування українців Угорщини. Вона побажала всім учасникам гарного виступу та перемоги. Взяти участь у цьому конкурсі забажали 40 учасників, тому журі надзвичайно важко було вибрати найкращих.
Гран-прі отримали Дарина Папп (дев’ять років) за дуже цікаве й емоційне декламування гуморески Павла Глазового «Кухлик» та Андрея Гаврилків (11 років) за вірш Миколи Вороного «Коли ти любиш рідний край».
Наймелодійніше на святі прозвучав вірш Т. Шевченка «Лілея», який так гарно донесла всім присутнім у залі Галина Шевчук.
Окремо відзначили найменших учасників конкурсу, які вперше в своєму житті вийшли на сцену та вразили всіх присутніх виразним читанням віршів, — трирічних Злату Здравковську й Андрія Рішка. Окрасою свята української поезії став виступ Анатолія Паламаренка, майстра художнього слова та патріота України, котрий показав діткам, як вірно і гарно треба декламувати вірші. Переможці конкурсу й усі учасники отримали грамоти, дипломи та подарунки.
Бріґітта Суперак, представник української меншини в парламенті Угорщини, нагородила переможців конкурсу пам’ятним знаком і почесною грамотою. Після вручення нагород відбулося жеребкування учасників конкурсу дитячої сторінки «Дивосвіт» часопису «Український вісник».
Організувало захід Державне самоврядування українців Угорщини за сприяння Центру української культури та документації та Столичного самоврядування українців Будапешта. У Державному самоврядуванні подякували всім організаторам, вчителям Недільної школи при Державному самоврядуванні, батькам, учасникам конкурсу й усім, хто любить та шанує українську мову.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply