Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Військовим допомагають матері з Італії

Автор:

|

Червень 19, 2014

|

Рубрика:

Військовим допомагають матері з Італії

Бронежилети для українських вояків

Українська громада Італії зібрала кошти та придбала на них рації й інші засоби зв’язку для української армії. Ця ініціатива належить заробітчанці Розі Литвинюк. Її син — капітан, військова частина котрого базувалася в Криму, а згодом була передислокована до Миколаєва. Пані Роза надіслала синові 500 EUR в день народження, а він запитав: «Мамо, ти не образишся, якщо я їх витрачу на запчастини для армії?»
Жінку це так вразило, що вона одразу ж розпочала збір коштів серед своїх друзів. А потім представники оргкомітету «Євромайдан-Рим» порадили їй провести збір перед консульством у день голосування за нового Президента. «І тоді я кілька годин просиділа там із дерев’яною скринькою, — розповідає п. Роза. — Був спекотний день, але то нічого, нашим синам в армії – набагато складніше. Кидали в скриню більше літні люди, аніж молодь. Особливо мене розчулили наші українські священики, котрі робили пожертви».
Таким чином п. Роза зібрала ще 5 640 EUR. На ці гроші в Києві закупили рації й інші засоби зв’язку. 6 червня їх передали до військової частини капітана Литвинюка в Миколаєві. «Ви не уявляєте, які щасливі від того ми та які щасливі хлопці, — розповіла Роза Литвинюк, — Син сьогодні сказав мені телефоном: «Мамо, ти навіть не уявляєш, що ви зробили. Ви нас озброїли!»
Тим часом українська громада Італії продовжує збирати кошти як на потреби військових, так і для поранених, що перебувають у київських лікарнях. Крім того, триває збір одягу, постільної білизни, медикаментів, побутової техніки й іграшок для біженців із Криму, розміщених у західній Україні. «І це – більш ніж зворушливо, коли жінка залишає на потреби поранених середню зарплату доглядальниці чи коли змішане українсько-італійське подружжя закуповує бронежилети й каремати для військових», — розповіла Маріана Тріль, представниця «Євромайдан-Рим». Багато хто також пише листи зі словами підтримки українським військовикам.
Цього тижня чергову партію зібраної громадою гуманітарної допомоги відправлять у зони проведення АТО та на нові адреси біженців із Криму. Збір коштів і речей триває, устаткування для армії й надалі буде закуповуватися, зазначила активістка.
Українська служба Deutsche Welle

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply