Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

Відбувся Український молодіжний форум Росії

Автор:

|

Жовтень 11, 2012

|

Рубрика:

Відбувся Український молодіжний форум Росії

Участь в Українському молодіжному форумі Росії (УМФР), який пройшов у Підмосков’ї 7 жовтня, узяло понад 40 делегатів із різних реґіонів Російської Федерації (РФ). «Приємно зазначити, що українська молодь Росії, яка представляє одну з найбільших українських громад світу, наполегливо йде вперед із метою створення ефективної системи взаємодії між українськими молодіжними організаціями, що є невід’ємною частиною консолідуючих процесів українського громадського руху Росії загалом», — ідеться в привітальному листі Володимира Єльченка, Надзвичайного та Повноважного посла в України в Росії, який зачитав на форумі Володимир Іванов, радник-посланник посольства України у РФ.
Пан Єльченко висловив сповідання, що молодь і надалі збільшуватиме свій потенціал, стане активним і надійним партнером у зміцненні взаємин добросусідства та взаєморозуміння між Україною й Росією. Своєю чергою, Олександр Двоєконко, член оргкомітету УМФР, у своєму виступі зазначив, що за півтора року діяльності УМФР виправдав своє існування. Зокрема, за його сприяння молоді люди взяли участь у заходах у РФ і за кордоном: у Польщі, Франції, Португалії, Німеччині.
Крім того, 4 жовтня Міністерство юстиції Росії зареєструвало українську молодіжну організацію — «Український молодіжний клуб «Ватра». За словами п. Двоєконка, підтвердженням зростання авторитету УМФР є той факт, що на цьому, другому, зібранні значно ширше були представлені реґіони Росії. Так, цьогоріч до м. Пушкіно (Московська область) приїхали активісти й члени молодіжних організацій із Воронежа, Санкт-Петербурга, Нижнього Новгорода, Петрозаводська, Калуги, Гусь-Хрустального, Омська, Саратова, Якутії, а також із самої Москви. На врочистому відкритті форуму також були присутні українські дипломати, представники Національного культурного центру України в Москві, Реґіональної громадської організації «Українці Москви», Української всесвітньої координаційної ради та «Молодого народного руху».
Уперше партнером УМФР стало Міністерство закордонних справ України, яке частково профінансувало захід. УМФР — неформальна спільнота українських молодіжних організацій і окремих активістів, яка виконує роль координуючого органу розвитку українського молодіжного руху на території РФ. Метою заходу є згуртування української молоді Росії й розвиток українського молодіжного діаспорного руху у Росії. Це відбуватиметься шляхом налагодження співпраці та координації поміж українськими молодіжними осередками й окремими активістами у РФ, а також завдяки налагодженню співпраці представників української молоді в Росії та світових українських молодіжних організацій.

До слова
Володимир Єльченко прогнозує, що Міністерство юстиції РФ зареєструє нове об’єднання українців у Росії до кінця 2012 року. «На сьогодні створена нова організація під назвою «Український конґрес Росії». Зараз вони збирають документи (для реєстрації). Там досить складна бюрократична процедура… Гадаю, що до кінця року вона буде зареєстрована Мін’юстом РФ і почне офіційну діяльність», — розповів він. Посол також вважає, що в нової організації не буде проблем із владою, оскільки вона створюється легально. При цьому він зазначив, що ситуація з утисками організацій українців є типова для Москви, але нетипова для реґіонів Росії, де, за його словами, місцева влада й об’єднання нормально співпрацюють.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply