Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

В угорському Ніредьгазі відкрили пам’ятний знак жертвам Голодомору

Автор:

|

Травень 01, 2019

|

Рубрика:

В угорському Ніредьгазі відкрили пам’ятний знак жертвам Голодомору
На відкритті пам’ятного знаку

У Ніредьгазі (Угорщина) урочисто відкрили Пам’ятний знак жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 рр., встановлений на території місцевої греко-католицької церкви. Про це повідомила Любов Непоп, Посол України в Угорщині.
У рамках заходу о. Тібор Ось, священик Греко-католицької церкви Угорщини (ГКЦУ), та о. Дем’ян Габорій, священик Української греко-католицької церкви в Угорщині, провели спільну церемонію його освячення, яка завершилась панахидою по загиблих. Учасники заходу поклали спільний вінок і колоски, а також запалили свічки в пам’ять про жертви Голодомору в Україні.
Дипломат зауважила, що страшний злочин геноциду українського народу, здійснений сталінським режимом, мав на меті назавжди знищити прагнення українців до свободи, збереження своєї ідентичності, власної держави, і тепер українці знову змушені відстоювати це право. «Сьогодні ми не маємо права схибити. Ми зробили свій вибір на користь Гідності, Свободи і Європейських Цінностей. Маємо його захистити. І розраховуємо в цьому на вашу підтримку та підтримку міжнародних партнерів», — додала вона.
Звертаючись до присутніх, п. Непоп подякувала Самоврядуванню українців міста Ніредьгаза й особисто його голові Юдіт Софілканич за реалізацію такої важливої ініціативи у взаємодії з Консульством України в Ніредьгазі, а також керівництву ГКЦУ за її підтримку.
Нагадаємо, що торік із ініціативи Самоврядування міста Сегед і його голови Наталії Шайтош-Запоточної відкрили пам’ятник жертвам Голодомору в Сегеді, встановлення якого підтримала ГКЦУ.
Любов Непоп подякувала Угорщині, яка визнала Голодомор 1932-1933 років актом геноциду українського народу, та відзначила ту роль, яку в цьому процесі відіграла українська громада Угорщини загалом і Ярослава Хортяні, голова Товариства української культури Угорщини, зокрема. Посол висловила вдячність Будапешту за те, що він і зараз підтримує Україну в боротьбі за відновлення територіальної цілісності та миру в протидії російській аґресії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply