Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

В Італії розповіли про свій Євромайдан

Автор:

|

Січень 23, 2014

|

Рубрика:

В Італії розповіли про свій Євромайдан

Україна перебуває в центрі уваги євроатлантичної громадськості. Аналізуються причини рішення української влади відмовитися від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом (ЄС) і подальші дії, що стали детонатором вибуху обурення громадян України та виникнення протестного руху — Євромайдану.

Зародження мітинґів у Мілані прокоментував Маттео Каццулані, радник Демократичної партії Італії в питаннях України: «Маніфестації почалися завдяки об’єднаним діям італійців і українців на підтримку європейських прагнень України. Коли вимоги Майдану змінилися, сконцентрувавшись на питаннях внутрішньої політики, італійці почали проводити паралельні заходи для привернення уваги громадськості до українського питання». Зокрема, за підтримки п. Каццулані низка італійських політиків, представників партії PD, створила комітет «Україна в Європу» для підтримки євроінтеграції України.
«У листопаді та грудні в столиці Лігурії мітинґи проходили щонеділі, організовані спеціально створеним комітетом «Євромайдан-Ломбардія». — повідомив Ігор Пархуць, керівник спілки емігрантів у Італії. — Зібрані кошти були оперативно передані в Україну».
У Павії вірні УГКЦ молилися за українську державу та її народ. «Таке об’єднання відбувається в нашому храмі не вперше, та в ці дні молитва набирає особливого виміру, — розповів місцевий душпастир о. Олександр Товт. — Ми звертаємося до Господа та єднаємось із тими, хто бореться за чесність і гідність, одночасно просячи за тих, чиї очі й вуха закриті на правду, чиї серця і душі зухвало не бажають чути голосу справедливості». У Павії не звучали політичні гасла, їх замінили українська поезія та пісня як символи Слова і Духа, вільних і непереможних.
Ідеї Євромайдану зібрали українців у Генуї. Як повідомляють організатори з товариства «Гуляш», захід мав інформативний характер і пройшов без прапорів будь-яких політичних партій. Майданівці наголошували на європейських стремліннях українського народу та бажанні пропагувати цінності цивілізованого суспільства: мир, демократію, прогрес і захист прав та свобод людини.
Українці в Реджо Емiлiї та провінції об’єдналися в молитві в центрі міста. Василь Поливанюк, голова крайового Товариства українців у Італії, італійською повідомив міщанам вимоги протестуючих українців. «Майоріли синьо-жовті прапори, лунали патріотичні пісні. На підтримку майдану в Києві нами була зібрана матеріальна допомога», — розповіла п. Анна Баняс.
Найчастішими та найчисельнішими були мітинги в Римі. Українці двічі збиралися під посольством України в Італії. Низка заходів пройшла в різних частинах італійської столиці. Зокрема, маніфестації італійською на людних площах мали на меті привернути увагу жителів і гостей міста.
Масштабна акція під гаслом «Демократична Україна» відбулася в Неаполі. Участь у ній узяли українці з усього реґіону Кампанія за сприяння місцевих громадських організацій. Тетяна Бєлякова, одна зі засновників асоціації «Родина» повідомила про мирну ходу вулицями міста. Підтримка поліцейських, що супроводжували маніфестантів, стала для всіх символом демократичності та свободи слова в ЄС. Пожертви на потреби Євромайдану були надіслані Громадському сектору. Іще два заходи пройшло під Генеральним консульством. Люди співали гімн України та відомі українські пісні. Панувала тепла та дружня атмосфера. Як розповів п. Роман Дерипаска, після першого мітингу організаторів запросив на розмову Генеральний консул України п. Леонід Домарецький.
На заклик асоціації «Україна Плюс» на Майдан у Венеції приїхали представники громад із Местре, Тревізо, Падови, Віченци, Болонії. «У нас були свої «тітушки» — у розпал мітинґу підійшло троє молодиків і запитало, скільки нам заплатили, — розповіла Тамара Позднякова, голова асоціації. — Вони запропонували свої послуги — за «полтинник каждому».
«Де би не збирався Майдан, він має одне обличчя — обличчя України. Перебуваючи далеко від рідних домівок, українці всім серцем, думками та молитвами линуть на Батьківщину, до свого народу, що в ці дні відстоює право на гідне життя, — передала прагнення італійських українців Олена Приймак із Неаполя. — Українці в Італії — не байдужі до подій в Україні. Вони — справжні патріоти своєї землі. В очах кожного жевріє надія на повернення додому, до своїх родин, дітей. Надія, що нарешті зможуть щасливо жити у багатій правовій державі».
«Учасники італійських Євромайданів одноголосно погоджуються, що, доки при владі в Україні будуть сили, які принижують гідність українців, зневажають їхні права й інтереси, нахабно грабують нашу державу, вони будуть продовжувати свою боротьбу», — підсумував Віктор Романюк, учасник маніфестацій у Мілані.

Маріанна Сороневич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply