Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

В Австрії вшанували пам’ять міністра УНР

Автор:

|

Вересень 22, 2022

|

Рубрика:

В Австрії вшанували пам’ять міністра УНР
Молитва на могилі

Представники Української організації скаутської «Пласт» в Австрії вшанували на цвинтарі в Інсбруку пам’ять Миколи Ковалевського, міністра земельних справ Української Народної Республіки (УНР), із нагоди 130-ліття від дня його народження. «З цієї нагоди в рамках пластового проєкту «Врятуй могилу героя — придбай благочинну цеголку» на його могилі відправили панахиду, вшанували запаленням свічок і встановленням синьо-жовтого букету», — йдеться в повідомленні.
«Пласт» висловив щиру подяку Ігорю Гінді, представникові української молоді у провінції Тіроль, та о. Андрію Кітику за спільну добру справу.
Микола Миколайович Ковалевський народився 3 вересня 1892 року на Чернігівщині. Працював міністром земельних справ УНР. Політичний діяч, кооператор і публіцист, поет. Автор мемуарів, виданих в Австрії. В останні роки життя був головою Українського допомогового комітету Австрії. Помер 18 серпня 1957-го в Інсбруку, головному місті провінції Тіроль у західній Австрії.
2008 року зусиллями Євгена Чорнобривко, посла України у Відні, знайшли й оплатили оренду могили. 2017-го стараннями української громади Інсбруку та пароха о. Володимира Волошина, а також студентів богословів о. Володимира Мамчина та о. Романа Птасюка могилу впорядкували. У червні того ж року Олександр Щерба, посол України в Австрії, поклав до відновленого поховання вінок.
Як повідомляв «Міст», у Франції відновили могилу українського кіномитця.

About Author

Meest-Online