Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Усі шукають фахівців серед своїх

Автор:

|

Вересень 25, 2019

|

Рубрика:

Усі шукають фахівців серед своїх
Денис Малка

Денис Малка зі Львова зараз живе та працює у Парижі. «Вже десять років займаюся фотографією та періодично влітку приїжджаю у Францію. Фотографую парижан, туристів та українців, котрі тут живуть, — розповідає він. — У Парижі чую українську мову по кілька разів на день. Тут велика діаспора Й усі завжди шукають фотографів, стоматологів та перукарів «серед своїх».
27-річний парубок розповідає, що базову фотосесію можна зробити за 30 EUR, у Львові — втричі менше. «Якщо бачите фото дівчини або хлопця на фоні Ейфелевої вежі, отже, вони віднедавна у місті або туристи. Місцеві намагаються оминати усі туристичні місця, — ділиться Денис. — Шукаю клієнтів на вулицях Парижа та на вечірках танго. Там багато молоді до 30 років танцюють. Можна навіть не розмовляти французькою. Танок — мультинаціональна мова».
Щоб легально працювати в країні, оформив підприємництво. Для цього знадобився український біометричний паспорт і посвідка на проживання, яку оформив у Посольстві Франції в Україні. Також відкрив рахунок у банку й оформив картку. Обслуговування на десять років коштувало 280 EUR. «В Україні більше бюрократії. У Парижі на відкриття бізнесу витратив 15 хвилин, — розповідає Денис, — Працювати нелегально не можна. Тут навіть людина, яка доставляє їжу на велосипеді, має оформлювати підприємництво та платити податки — десь 200-400 EUR на рік.
Мінімальна зарплата у Парижі — 1500-2000 євро EUR на місяць. Оренда однокімнатної квартири — від 800 EUR. Можна також орендувати кімнату з кимось — 200-300 EUR. Додатково треба платити 20-60 EUR за комунальні послуги. «З помешканнями проблем немає. Проте тут дорога оренда. Якщо українець із Парижа їде на кілька місяців до родичів на батьківщину, обов’язково буде здавати свою квартиру іншим. Ніхто не може дозволити, щоб приміщення стояло порожнім, — пояснює молодик.
Він розповідає, що можна й не оформлювати медичну страховку. Проте доведеться платити лікарю за консультацію та окремо за ліки. «Коли працював на Корсиці, мені спекло око. Лікар за п’ять хвилин огляду виписав рахунок у 40 EUR. При чому лікування та діагноз виявились хибні. У мене було подразнення від хлору в басейні. Тепер оформлюю медичне страхування. Його вартість залежить від доходів і суми податків, — зазначає Денис. — Але лікувати зуби українці їдуть на Батьківщину. Тут послуги стоматолога дуже дорогі».
У майбутньому Денис хоче створити власну фотосудію у Парижі. «Подобається те що парижани дуже різні, і легко сприймають мультинаціональний і мультикультурний фон навколо, — каже він. — Але мова, певно, лише про столицю. В українців, котрі тут мешкають, та ж риса».

Анна Дерев’янко, Gazeta.ua

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply