Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 12, 2021

Українців Придністров’я – у резервацію?!

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

Українців Придністров’я – у резервацію?!

Спілка українців Придністров’я поширила власну заяву з приводу проведення демаркаційних робіт на придністровсько-українській ділянці кордону. Об’єднання українців вважає, що вирішити всі наявні прикордонні проблеми без участі Придністров’я в процесі демаркації буде фактично неможливо — на цілій низці ділянок кордон іде по наділах громадян, полях фермерських господарств і садово-городницьких товариств.

«Те, що Республіка Молдова робить усе можливе, щоби демаркація проходила без участі придністровської сторони, нас аніскільки не дивує. Такою була політика Молдови стосовно Придністров’я всі ці роки. Жодні інтереси або побажання жителів Придністров’я офіційним Кишиневом не тільки не враховувалися, а просто ігнорувалися або придушувалися», — наголошується в заяві.
Автори документа кажуть про те, що й досі живе відчуття несправедливості, «коли без згоди людей 1924 року в складі України утворили Молдавську АРСР, а 1940-го об’єднали її з Бессарабією, щоб утворити ще одну республіку в складі колишнього СРСР».
«Після цих подій українці Придністров’я виявилися відрізаними від своєї історичної Батьківщини, а їхні мова й культура зазнали обмежень на державному рівні. Тільки з утворенням Придністровської Молдавської Республіки почалося відродження рідної мови й української культури на цих землях», — зазначено в заяві. Українці Придністров’я вважають, що Київ останніми роками не завжди наполегливо й послідовно захищає інтереси своїх громадян і співвітчизників за кордоном. Крім того, вони стурбовані тим, що після завершення демаркаційних робіт режим перетину кордону буде побудовано за тією ж схемою, яка діє зараз на молдавсько-українській ділянці. «Отже, виникає реальна загроза для українців, а з ними – і для інших жителів Придністров’я, опинитися в резервації без права виїзду за межі Придністров’я. Це може статися, якщо Україна й надалі йтиме на односторонні поступки Молдові», — переконані автори документа.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply