Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Українці в Іспанії долучилися до міжнародної акції

Автор:

|

Лютий 27, 2019

|

Рубрика:

Українці в Іспанії долучилися до міжнародної акції

У Мадриді, столиці Іспанії, відбувся черговий етап міжнародної акції «Об’єднані прапором». Про це повідомляє прес-служба Всеіспанської громадського об’єднання «Українська патріотична асоціація «Воля». До підготовки та проведення акції «Об’єднані прапором» долучилися працівники Посольства України в Королівстві Іспанія. На площі Лесі Українки дипломати вивісили тематичний банер із написом «Крим — це Україна».
Захід розпочав Іван Вовк, голова асоціації «Воля». Він акцентував на спільному історичному минулому українців і кримських татар, зокрема, їхньої участі у Визвольній війні під проводом Богдана Хмельницького. Також п. Вовк у своєму виступі на мітинґу засудив прояви каталонського сепаратизму і заявив, що українці, котрі проживають в Іспанії, мають однозначно підтримати національно-територіальну єдність не лише України, а й цієї держави, що надала їм право на проживання та працю.
Звернувши увагу учасників мітинґу на прапор Військово-морських сил України, який тримав активіст гуртка національно-патріотичного та фізичного виховання «Соколята ім. Мирослава Мисли, Іван Вовк повідомив, що за ініціативою Ірени фон Бурґ, очільниці Всесвітнього руху патріотів України, разом із кримськотатарським прапором поміж українцями діаспори мандрує і цей військовий стяг. Він символізує підтримку та вимогу звільнення з кремлівських казематів 24 українських військових моряків, котрих росіяни незаконно захопили у полон Керченській протоці 25 листопада минулого року.
У межах акції звучали патріотичні вірші у виконанні поетеси Лесі Утриско, а також кримського татарина Руслана Сейдаметова й українки з Португалії Оксани Максимишин-Корабель, які декламували учні школи «Наше майбутнє». Галина Козловська, близька родичка наймолодшого зі захоплених у полон військових моряків Андрія Ейдера, розповіла про важке поранення і поневіряння у тюремному шпиталі в Московії цього мужнього українського воїна та його побратимів.
Наприкінці акції «Об’єднані прапором» п. Вовк нагадав присутнім, що 31 березня відбудуться вибори Президента України і закликав до активної участі в них та відповідальності у виборі кандидата, котрий стане гарантом Конституції України на найближчі п’ять років. Після чого запропонував усім охочим залишити свої підписи на великому кримськотатарському прапорі, який далі помандрує країнами Європи, а відтак і до Києва, де 26 червня відбудеться масова акція за участю представників владних структур України й активістів української та кримськотатарської діаспори.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply