Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 25, 2021

Українці Португалії звернулися до МЗС щодо посилення аґресії РФ

Автор:

|

Квітень 25, 2021

|

Рубрика:

Українці Португалії звернулися до МЗС щодо посилення аґресії РФ
Павло Садоха

Громадські організації українців у Португалії у рамках загальноєвропейської кампанії підтримки України, організованої Європейським конґресом українців, у листі до голови Ауґуста Сантоша Сілви, міністра закордонних справ цієї країни, закликали запровадити санкції проти Російської Федерації (РФ) через скупчення російських військ біля кордону з Україною. Про це повідомив Павло Садоха, голова Спілки українців у Португалії.
У своєму листі українська громада висловила стурбованість новинами з України та занепокоєння, що будь-якої миті РФ може розпочати повномасштабне вторгнення на територію України. У час, коли світ бореться зі смертельною пандемією Covid-19, Кремль загострює військовий конфлікт провокуючи Україну і світ до нарощування збройних сил замість приділити увагу швидшому подоланню пандемічної кризи.
«Пане міністре, більшість із нас уже є громадянами Португалії. Нам не байдуже майбутнє Португалії, не байдуже майбутнє об’єднаної Європи та не байдуже, щоб Україна, країна нашого походження, була інтегрована в Європейську сім’ю. Тому, коли знову і знову, Росія погрожує Україні за її європейський вибір, ми звертаємося до урядів європейських країн допомогти Україні захиститися від аґресії ядерної держави», — йдеться у зверненні діаспори.
Українська громада Португалії бачить, що сім років після анексії Криму і після початку російської аґресії, після багатьох спроб мирного врегулювання російсько-українських взаємин вище керівництво РФ не зацікавлене будувати мирні стосунки з Україною. Понад те, Москва не зацікавлена в самому існуванні незалежної України, про що вже відверто кажуть високі провладні російські політики. «Тому, пане міністре, ми просимо донести до уряду Португалії позицію української громади для вираження політичної позиції країни щодо збільшення російських наступальних військ на кордоні з Україною та прийняття інших рішень, у т. ч. додаткових санкцій, що сприятимуть деокупації України Росією», — йдеться у посланні.
До звернення долучилися Спілка українців у Португалії, Спілка української молоді в Португалії, асоціація «Словесна піраміда», асоціація «Джерело світу», благодійна асоціація «Янголи милосердя», культурна асоціація солідарності та підтримки «Відкрите серце», Українсько-португальський освітньо-культурний центр «Школа ім. Т. Шевченка» м. Фару, Спілка українців Алгарве, асоціація українців Португалії «Собор», асоціація «Християнський рух українців у Португалії» й асоціація «Тенденції успішності».
Як повідомляв «Міст», Португалія виплатить компенсацію за вбивство українця.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply