Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 16, 2021

Український стиль у часи пандемії в Італії

Автор:

|

Квітень 26, 2021

|

Рубрика:

Український стиль у часи пандемії в Італії
Вироби Ірини Сидоренко

Життя диктує модні тренди і пандемії не є винятком. Етнічні маски Ірини Сидоренко не лише захистять від коронавірусної інфекції, але і поліпшать настрій та імунітет. Вона мешкає у Римі та створює вишиті маски, із орнаментом близьким серцю кожного українця.
Мисткиня походить із Тернопільщини. В Україні закінчила Київський національний університет технології та дизайну за фахом «Дизайнер одягу». Особливо їй до вподоби був етнічний одяг, тому відкрила власну швейну майстерню. Замовники зверталися до дизайнерки за новими фасонами та вишиванками для дорослих і дітей.
Етнічне ательє забезпечувало індивідуальний підхід і створювало нетривіальні сукні та сорочки, що демонструють вишуканий смак та пошану до традицій українського народу. «Специфіка вишиванок у тому, що вони повинні бути гарними та комфортними одночасно, — розповідає Ірина. — Тому важливо правильно підібрати тканину. Особливий підхід — до вишивки бісером. Майстерність кравчині полягає у тому, щоб вироби з такою оздобою не обтяжували вибір і гарно лежали».
Життя склалося так, що Ірина Сидоренко переїхала до Італії. Зі собою привезла свою вправність та швейні машинки. З початком коронавірусної пандемії і дефіциту захисних масок взялася шити їх своїм знайомим. «Якось я подумала: можливо, українцям в Італії будуть до вподоби вишиті маски». — пригадує вона.
Кравчиня взялася за реалізацію своєї ідеї. Її етнічні маски, зроблені на замовлення, знайшли попит по всій Італії. «Найбільш моє замовлення прийшло від українських модниці з Толентіно», — тішиться вона.
Маски багаторазові, їх можна прати та прасувати. Вони прикрашені декоративним українським орнаментом, а всередині є захисний фільтр TNT. Вироби Ірини були показували на цьогорічному благодійному різдвяному ярмарку у Римі.
Ірина Сидоренко бачить своє майбутнє в Італії та планує застосувати свої вміння в цій країні. У планах — створення власного бренду ANIRI Fashion, спеціалізованого на індивідуальному пошитті вишиванок. На додачу до кількох швейних, майстриня планує придбати ще й вишивальну машину. «Не люблю ширвжиток. Вважаю, важливим є захоплення роботою, тоді твої вироби будуть особливими. Техніці можна навчитися, а от майстерності — ні», — констатує вона.
Як повідомляв «Міст», львів’янка стала однією з кращих дизайнерів Чикаґо.

Маріанна Сороневич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply