Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Українські заробітчани посприяли приросту ВВП РП

Автор:

|

Серпень 01, 2020

|

Рубрика:

Українські заробітчани посприяли приросту ВВП РП
Затримання вбивці української заробітчанки в Польщі

Упродовж 2013-2018 рр. заробітчани з України щорічно забезпечували приріст польського валового внутрішнього продукту (ВВП) на 0,5 %. Сукупний внесок українських заробітчан становив 13 % приросту ВВП Республіки Польща (РП) за цей період. Про це з повідомив Національний банк Польщі.
Українські робітники також посприяли збільшенню зайнятості в РП на 0,8 % на рік. Автори дослідження наголосили, що їхня робота — перша спроба оцінити вплив українських робітників на економічний розвиток Польщі.
У дослідженні йшлося про те, що зараз немає повної офіційної статистики про кількість українців, котрі працювали в РП у 2013-2018 рр. Тому використали альтернативні джерела збору інформації, такі як, до прикладу, опитування в чотирьох великих містах Польщі, дані прикордонної служби, статистику платників єдиного соціального внеску. Згідно з підрахунками авторів дослідження, за цей період у Польщі працювало на постійній або тимчасовій основі 2 млн українців.
Зараз у РП через пандемію коронавірусу закрили частину вакансій на підприємствах. При цьому у час карантину польські роботодавці відчули гострий дефіцит українських заробітчан. Зокрема, близько 150 тис. українців у час карантину повернулися додому. Тож у Польщі забракло працівників у харчовій промисловості та логістичній сфері.
Поляки стали переживати за врожай. Тож уряд країни дозволив автоматичне продовження документів на легальне перебування та роботу українців у період пандемії. Але найвищий попит на працівників — у харчовій промисловості, логістиці, виробництві побутової техніки, деревообробній галузі, будівництві та сільському господарстві. Зараз основною завадою для приїзду на роботу для українців до РП є обсервація терміном на два тижні.
А тим часом у місті Пулави біля Любліна сталося вбивство 26-річної українки, котра там проживала і працювала. Черговий Пулавського командування отримав повідомлення про те, що на вул. 6 серпня чоловік тягне закривавлену жінку у багатоквартирний будинок. На місце події виїхав патруль, який виявив закривавлену дівчину. У важкому стані її відвезли до лікарні, проте медикам врятувати їй життя не вдалося. В убивстві українки підозрюють затриманого на першому поверсі багатоповерхівки 45-річного громадянина Молдови. Мотив злочину наразі невідомий. Чоловікові загрожує довічне ув’язнення.

Катерина Чурилова, Zaxid.net

До слова
Кількість пропозицій роботи за кордоном для українців збільшилась на 20 %. За останній місяць на одному з найпопулярніших сайтів із пошуку роботи кількість вакансій зросла до 8 тис. Найбільший попит на українських фахівців залишається в Польщі, Чехії та Німеччині. За даними українського Держстату, 42 % українців заробляють близько 200 USD. Мінімальна зарплата в Польщі — 600 EUR, а 2019 року українські заробітчани переказали на Батьківщину близько 12 млрд USD.
Як повідомляв «Міст», у червні ц. р. до РП прибули ще два літаки з українськими заробітчанами.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply