Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Українські діти колядують в Європі

Автор:

|

Грудень 26, 2022

|

Рубрика:

Українські діти колядують в Європі
Колядники Австрії

Близько 50 дітей із України зустрілися з Александром Ван дер Белленом, федеральним президентом Австрії, та виконали для нього національні колядки, презентувавши українські різдвяні традиції. Зустріч відбулася у Відні. «Разом із Віктором Микитою, головою Закарпатської обласної військової адміністрації, у нас виникла ідея зробити проєкт «Різдво разом із Україною», у рамках якого 50 дітей із різних реґіонів України підготували українські колядки та національні святкові вітання, і вирушили з важливою місією по європейських столицях», — повідомила Юлія Гришина, народна депутатка України й авторка ініціативи, яка разом із дітьми перебувала на зустрічі з австрійським президентом.
За її словами, проєкт переслідує кілька цілей. Перша і головна — це дати українським дітям можливість відпочити під мирним небом і зустріти різдвяні свята, адже через масштабне вторгнення загарбників в Україні немає таких святкувань, як у країнах Європейського Союзу (ЄС).
Друга мета — дитяча культурна дипломатія. «Ми їздимо з великою місією, адже діти — найкращі культурні дипломати. Українські щедрівки лунають в європейських столицях — на центральних майданчиках, у приміщеннях парламентів та урядів європейських країн», — поділилася п. Гришина.
Вона додала, що під час перебування в країнах ЄС відбуваються зустрічі дітей із України з президентами, прем’єрами та спікерами парламентів і, звісно ж, із українськими громадами. «У кожній країні у нас запланований виступ у парламенті, зустріч або з президентом, або з головою парламенту чи керівником уряду. Тобто, наших дітей зустрічають перші особи в кожній країні. І це дуже важливо, коли українська пісня лунає Європою та нагадує про те, за що ми боремося. Також під час цих зустрічей ми дякуємо за допомогу та домовляємося про подальшу підтримку», — додала депутатка.
Своєю чергою, Василь Химинець, посол України в Австрії, зазначив, що під час зустрічі з українськими дітьми п. Ван дер Беллен був приємно вражений. «Президент був дуже вражений майстерним виконанням колядок і тим, що зміг ознайомитися з українськими різдвяними традиціями. Він зазначив, що колядування в Україні — це не просто виконання різдвяних пісень, а й побажання та щирі різдвяні вітання», — прокоментував він.
За словами дипломата, глава австрійської держави також повідомив, що дуже переймається ситуацією в Україні та стражданнями українського народу, у т. ч. через російські обстріли критичної інфраструктури, та запевнив у продовженні підтримки України. Окремо Ван дер Беллен попросив українських відвідувачів передати вітання своєму українському колезі Володимиру Зеленському. Поруч із виконанням колядок українські діти також подарували президенту Австрії дідуха — символ Різдва в Україні, який уособлює добробут, мир і злагоду в родині.
Крім цього, у Будапешті, на площі Кошута перед Парламентом Угорщини, а також у самому приміщенні Державних зборів прозвучала українська коляда у виконанні дітей з різних реґіонів України. Про це повідомили в Посольстві України в Угорщині. Культурний захід відбувся у рамках проєкту «Різдво разом із Україною», який проводять із ініціативи Закарпатської обласної військової адміністрації та громадської організації «Яскрава країна». Дітей привітали Ліліана Грекса, речниця української громади, та Оршоя Пачаї-Томаші, президентка угорської Дипломатичної академії. Тимчасовий повірений п. Балог подякував п. Грексі за можливість презентації українських традицій та культуру в стінах угорського парламенту й інформував присутніх про формулу миру, запропоновану Володимиром Зеленським.
Як повідомляв «Міст», студенти УКУ колядували на лінії фронту.

About Author

Meest-Online