Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

Українка стала сироваром в Італії

Автор:

|

Грудень 12, 2018

|

Рубрика:

Українка стала сироваром в Італії

Ганна Гармаш із Чорткова Тернопільської області п’ять років тому переїхала до Італії. Там змінила професію стоматолога, яку здобула в Україні, на фах сировара. «Мені дуже хотілося пожити в іншій країні, цікаво було більше дізнатися про її культуру та побут, — розповідає Ганна. — Спершу навіть планувала продовжити тут свою професійну діяльність, але коли ближче познайомилася з італійською гастрономією, то вирішила неодмінно спробувати себе у цій сфері. В Італії — справжній культ їжі, люди прискіпливо ставляться до того, що споживають. Їхні національні страви, продукти харчування не просто смачні, а й корисні, бо виготовлені з натуральної сировини. Найбільше до душі припало сироваріння. Я скачувала з Інтернету спеціальну літературу, переглядала відео».
Згодом дівчина вирішила вступити до університету, але навчання коштує дуже дорого. Один рік — від 5 тис. до 6 тис. EUR. «Тож я вибрала інший шлях — курси сироваріння, вся вартість яких — 3 тис. USD. Упродовж кількох місяців слухала лекції, відвідувала ферми, сироварні, вивчала санітарні норми та процес виготовлення сиру, — ділиться вона. — Саме тоді й зробила свій вибір — захотіла стати сироваром і в майбутньому відкрити власну справу в Україні. Зараз працюю у сироварні I Casal del Pinо, що в перекладі українською означає «Сосновий замок». Власницею є Іларія Фенді, донька відомої італійської дизайнерки Анни Фенді. У господарстві утримують 600 голів овець. З їхнього молока і виготовляють різні сорти сиру — пекоріно стаджонато, рікотта солодка та солона, качотта і навіть моцарелла. Зазвичай господарі збувають сир закладам харчування. Також його можна придбати в крамниці, що поруч із сироварнею».
«Робота на сироварні — не з легких. Крім мене, працює ще один старший сировар. Варимо сир три дні на тиждень. Щодня переробляємо 300 л молока, з якого виготовляємо 14-15 голівок сиру по 4 кг, — пояснює юнка. — Спершу переливаємо молоко у сироварну ванну, потім витягуємо згусток і розкладаємо у форми. Далі завантажуємо сироватку. Цей процес доволі тривалий. Крім того, наше завдання — не лише зварити сир. Цей продукт — живий організм, його не можна просто покласти на полицю. Сир потребує догляду. Треба постійно пильнувати за температурою та вологістю у камері зберігання, контролювати популяцію сирного кліща».
Крім виготовлення сиру, Ганна випікає домашній хліб на заквасці й освоює ще один фах — дегустатора. Це супутня професія сировара. В Україні вона зустрічається рідко, а от в Італії дуже цінується. Після навчання дівчина отримає сертифікат, який дозволить їй брати участь в оцінювання якості сиру.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply