Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Українка розповіла про вагітність у Норвегії

Автор:

|

Грудень 05, 2018

|

Рубрика:

Українка розповіла про вагітність у Норвегії

Тетяна Зелінська з Володимира-Волинського переїхала до Норвегії сім років тому. У Норвегії Тетяна Зелінська вийшла заміж за місцевого, Даніеля. Пара виховує сина Олівера. Вона розповіла про свій досвід народження дитини там.
«До вагітної не ставляться, як до хворої, — каже еміґрантка. — Жінки працюють на рівні з усіма. Лікарняний дають за два тижні перед пологами. Я була на роботі до семи місяців. Потім виникли проблеми зі спиною і мені виписали оплачуваний лікарняний передчасно».
Пологи оплачує держава. Після народження дитини переводять окрему палату з усіма зручностями. Якщо немає ускладнень, виписують на третій день. «Після народження дитини батьки у пологовому будинку можуть перебувати разом. Нам дали велику кімнату з триспальним ліжком, біля якого стояла люлька для дитини. Також у кімнаті було багато літератури, душ, туалет, великий телевізор і столик для пеленання малюка. Мені видали одноразові халати, білизну, засоби гігієни. З усіх особистих речей, які брала зі собою, знадобилися лише шкарпетки».
«Перше, що мене спитали після пологів, чи снідала. Порадили чоловікові, щоб приніс солодку каву та шоколадку, — згадує жінка. — Пояснили, що мамі під час годування дитини не потрібно дотримуватися дієти й обмежувати себе в харчуванні. Коли принесли обід, була шокована. Там були помідори, броколі, картопляне пюре, великий шматок риби. На десерт — пудинг із вишневим сиропом. Усе харчування для мене було безкоштовне, а чоловік отримував талон, за яким мав сплачувати лише півціни».
«У мене перших два дні було мало молока і дитина часто рюмсала. Тому її забирали на дві години, щоб я поспала. Потім привозили. Також допомагали змінювати памперси. Коли їхали додому, дали на перший час пачку підгузків та, про всяк випадок, спеціальну суміш для новонароджених», — захоплюється вона.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply