Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Українка розповіла про своє життя в Німеччині

Автор:

|

Лютий 20, 2019

|

Рубрика:

Українка розповіла про своє життя в Німеччині

Аліна Шевченко із Черкас уже десять років живе в німецькому місті Кельн. Переїхала туди до чоловіка, з яким познайомилась на сайті знайомств. «Вийшла заміж за успішного бізнесмена. Ґерхард має мережу крамниць у Кельні. Я — інженер. Працюю чотири дні на тиждень. Роботу знайшла в Інтернеті. Маю український диплом інженера-будівельника, але там він мені не знадобився. Довелося навчатися заочно в Баварському коледжі й отримати новий диплом», — розповідає жінка.
Також закінчила мовні курси та здала іспит для отримання громадянства. «Маю подвійне громадянство. Німецьке отримала завдяки тому, що вийшла заміж. Період отримання громадянства залежить від того, скільки років прожила в країні, як швидко здала мовні екзамени і чи є стабільний прибуток. У моєму випадку ми чекали півроку», — пояснює Аліна.
До життя в Європі вона звикала півроку. Жінку досі дивує дуже швидкий темп у всьому. Німці постійно кудись поспішають. «Ціни тут не дуже відрізняються від українських. Наприклад, їхній сир «Горгонзола» коштує близько 380 грн. Молоко — приблизно 20 грн, яйця — 50 грн за десяток, хліб — 44 грн буханець», — перелічує вона. — У нашій сім’ї є традиція — кілька разів на місяць ходити в ресторан. Вечеря обійдеться у150 EUR».
«У середньому наш дохід становить вище 8 тис. EUR на місяць, половина з яких йде на страхування, оплату житла й автомобіль. Близько 1 тис. EUR на місяць витрачаємо на бензин, не рахуючи штрафів. Іноді їздимо на таксі, яке коштує в Кельні 3 EUR за посадку і 1,5 EUR за кожен кілометр», — додає українка.
Українцям зараз стане простіше влаштуватися на роботу в Німеччині. Тамтешній уряд схвалив законопроект про імміґрацію кваліфікованих кадрів, який полегшить працевлаштування вихідцям не з країн Європейського Союзу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply