Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 29, 2021

Українка розповіла про роботу на німецькій пошті

Автор:

|

Грудень 19, 2018

|

Рубрика:

Українка розповіла про роботу на німецькій пошті

Німецька пошта доправляє близько 90 % листів і 60 % посилок по всій країні. Послуги достачання додому дуже популярні. Люди, особливо літні, замовляють найрізноманітніші товари за каталогами — від устриць і собачого корму до грилю і душових кабінок. Про це розповіла колишня киянка Юлія Бот із Києва. Три роки тому переїхала у село Петмес у Баварії. Влаштувалася працювати листоношею у сусіднє місто.
«До цього десять років працювала у відділах маркетингу київських компаній. Вирішила, що більше не хочу сидіти в офісі. Почала шукати роботу, де б могла працювати неповний день. На сайті німецької біржі праці натрапила на вакансію листоноші. Влаштуватися було не складно, адже мову знала ще до переїзду. Але перед цим попросила пробний день. Сиділа поряд із листоношею та дивилася, чи готова до такої роботи. Потім були два оплачуваних випробувальних тижні, під час яких усе пояснювали», — розповідає еміґрантка.
Щоб влаштуватися листоношею у Німеччині, також потрібно мати посвідчення водія. Працедавці перевіряють його щомісяця. «Я починала працювати з українськими правами, але за законом вони стають недійсними через півроку. Тому одразу записалася в автошколу. Пройшла теорію, кілька уроків водіння та курс із першої медичної допомоги. Екзамен вдалося скласти з третього разу. На нову спробу щоразу потрібно було чекати місяць. Кожна коштувала 200 EUR. Загалом за усе в автошколі заплатила 1800 EUR».
За словами українки, на роботі повністю видають одяг — шість чи п’ять футболок, три светри, штани, зимову та демісезонну куртку, шапку, шалик, дощовик і взуття. «Робота починається о шостій ранку. Нам привозять три вантажівки листів і посилок, які потрібно розсортувати за районами до дев’ятої години. Потім розвожу їх мікроавтобусом за своїм маршрутом. Зазвичай встигаю все розвести до другої години дня і можу їхати додому. Але в грудні завжди працюю довше, бо перед святами кількість посилок і листів збільшується. Зате перед Різдвом більшість людей традиційно дякують за мою працю — дають чайові по 5 EUR, дарують шоколад, цукерки».
Зазвичай удень українка розвозить від 70 до 100 посилок. Максимальна вага кожної — 31 кг. Усі перед завантаженням в авто і після видачі сканує спеціальним пристроєм. «Для важких посилок маю спеціальний візок, який нагадує нашу «кравчучку». Але користуюся ним рідко, бо це займає час. Усі пакунки потрібно віддавати в руки. Люди також можуть укласти договір із поштою, який дозволяє залишати товар під дверима. В іншому випадку, якщо людини немає вдома, залишаю лише чек і повідомлення, що товар на пошті», — ділиться дівчина.
Зарплата на німецькій пошті залежить від стажу. Також працівникам перед Різдвом заведено виплачувати тринадцяту зарплату в році. «Зараз отримую 2,2 тис. EUR на місяць, але з вирахуванням податку на руки платять 1,1 тис. EUR. Коли лише почала працювати, чистими мала 900 EUR. Тобто зарплата в усіх однакова, але після усіх відрахувань кожен отримує різну суму», — пояснює вона.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply