Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Українка розповіла плюси та мінуси життя в Шотландії

Автор:

|

Квітень 17, 2019

|

Рубрика:

Українка розповіла плюси та мінуси життя в Шотландії

Дарина Цебрій

Дарина Цебрій із Полтави вийшла заміж за литовця. Зараз подружжя живе в шотландському місті Единбурґ і виховує маленького сина. Дівчина розповіла про переваги та недоліки життя у Шотландії.
«Переїхати було дуже важко. Ми побралися в Україні, зробили тимчасову візу як дружині громадянина Європейського Союзу, її термін — шість місяців. Продовжувати треба було на місці, подавати посвідку на право проживання. Першого разу нам із чоловіком у цьому відмовили. Ми не здались, зібрали всі документи. З візами важко, забирає усі нерви й сили», — ділиться еміґрантка.
Оренда квартир — дуже дорога. Вартість проживання — від 650 до 1,6 тис. GBP, хоча якість квартир — сумнівна. «Майже всі помешкання зі старими вікнами, бо більшість будівель перебувають під наглядом влади. Крім того, Единбург перебуває під «прицілом» ЮНЕСКО, тому робити ремонт і змінювати вікна заборонено. Квартири потрібно шукати обережно, перевіряти опалення та вікна. Орендодавцю треба надати характеристику з місця роботи, виписку з банку про те, що маєш достатньо коштів на рахунку», — каже Дарина.
Роботу з українським дипломом знайти не просто. Право на роботу мають лише ті, кому дозволяє віза. Кожен еміґрант повинен отримати національний номер страхування, який веде біржа праці. Для роботи обов’язково потрібно відкрити банківський рахунок, на який будуть переказувати кошти. З готівкою працюють лише ненадійні роботодавці.
«По приїзду відразу ж зареєструвалась на біржі праці. Звісно, що роботу мені ніхто не дав. Чоловік у офісі цієї біржі глипав на мене, єхидно всміхався та натякав, щоб забиралася, туди звідки прибула», — каже еміґрантка.
Розносила резюме по всіх юридичних фірмах і бухгалтерських конторах. Подавала заявки на роботу он-лайн, ходила в аґенції з працевлаштування і нічого. Стала шукати на універсальному сайті Gumtree. Там знайшла роботу офіціантки.
«Спершу працювала в індійському ресторані з мінімальною зарплатою (9 GBP за годину). Після цього знайшла роботу в забігайлівці біля моря. Загалом пройшла школу життя і навчилася чудово махати ганчіркою, смажити рибу, робити каву, подавати їжу та мити посуд. І жодних вихідних за таку мізерну зарплату», — розповідає українка.
Потім отримала запрошення на роботу в The Baxter Hostel. Зарплата — 12 GBP за годину. За рік стала менеджером. «У цій країні дуже цінують розум, працьовитість і цілеспрямованість. Знайомства не допоможуть. Знайти роботу важко, але якщо знайдеш, зарплатою не образять», — пояснює вона.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply