Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Українець у Лондоні навчає танцювати

Автор:

|

Січень 02, 2019

|

Рубрика:

Українець у Лондоні навчає танцювати

Іван Смеречинський у Лондоні створив унікальний напрямок у танці. Звів усе до того, що охочі можуть навчитися імпровізувати в парі під будь-яку музику. Чоловік уже 15-й рік живе у Великій Британії. За кордоном відкрив для себе багато пізнавальних речей, без чого, як каже, не було б теперішнього розуміння світу. Тепер розвиває нову ідею.
Іван Смеречинський — родом із Чортківського району Тернопільської області. Жив у Тернополі. Працював у музичному училищі, потім у санаторії, де організовував культурний відпочинок для дітей. Має педагогічну освіту — музика і початкові класи.
«Спершу вчив безоплатно, щоб усі мали можливість зрозуміти і прийняти цей стиль. В більшості танцюють українці, також є учасники групи з інших країн. Також маю приватні уроки з постановки весільного танцю, — розповідає Іван, — Через танець можна викликати в собі такі стани, на які ми не звертаємо уваги в повсякденному житті, бо весь час в справах, постійно біжимо».
Розпочинав із бальних стилів, далі було арґентинське танго, латиноамериканські танці й уже потім джайв, стиль, який дозволяє імпровізувати в парі під нашу, українську музику. Новому напрямку танцю навчає вже десять років. «Можливо, в більшості всі, хто займається танцями, сприймають це як мистецтво і також як момент задоволення. Але з часом я збагнув, що це достатньо дієва терапія. Все залежить від того, як це подається: танці лише як процес навчання чи як якісь розвиваючі внутрішні стани, — зазначає Іван. — Хоча вважаю, що у будь-якому випадку зміни відбуваються у всіх. А в танці вже концентруєшся на собі і починаєш відчувати якісь свої внутрішні потреби, бажання, де вже хочеться, щоб звернули увагу, помітили. І вже в процесі занять стає помітно, як у всіх змінюється ставлення до партнера, де вже більше взаємодії, поваги, кожен розуміє свої обов’язки».
Рідні жартували зі захоплення чоловіка, але потім це вже перейшло в певну підтримку, особливо коли почав навчати інших людей, бо це вже інший рівень, відповідальність. «Весь цей час танці були для мене як певне захоплення і спілкування з іншими. Надалі я почав формувати свою нову ідею, яка складається з різних напрямків і пов’язана з нашими емоційними, психічними проявами, — ділиться чоловік. — На якомусь етапі я второпав, що тут є вже певна основа та напрацювання і так вийшло, що це певний початок справи. Водночас це допомагає мені краще розуміти і розвивати інші напрямки. У цій справі є частина тієї мрії, котру не зміг колись реалізувати».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply