Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Україна активізує зв’язки з діаспорою в Грузії

Автор:

|

Травень 01, 2019

|

Рубрика:

Україна активізує зв’язки з діаспорою в Грузії
Біля пам’ятника Лесі Українки

Оксана Дука, начальник відділу закордонного українська Міністерства закордонних справ (МЗС) України здійснила робочий візит у Грузію з метою вивчення, зокрема, грузинського досвіду з активізації співпраці з діаспорою та для зміцнення зв’язків з українцями Грузії.
Разом із Тетяною Ковпак, представницею Посольства України в Грузії, та Лілією Григулевич, представницею Грузинського культурно-освітнього центру «Іверія», вона відвідала Боржомський район. У містечку Сурамі гостя зустрілася з Тарієлом Гоголадзе, головою Товариства ім. Лесі Українки і поклала квіти до погруддя поетеси.
У м. Боржомі з метою знайомства з нащадками українських переселенців із Полтавщини та Чернігівщини 1852-1853 рр. до Грузії, та особистого знайомства й спілкування з ними відбулася зустріч п. Дуки з місцевими активістами Гіоргі Гогічаішвілі, Тетяною Мартиненко, Борисом Синюком, Зурабом Мартиненком, Борисом Скринниковим і Віолетою Балахашвілі. Нащадки українців розповіли історію переселення та освоєння грузинських земель їхніми пращурами, розвиток громади та свою сучасну діяльність.
У місті Бакуріані відбулося продовження знайомства та спілкування з українськими представниками з нащадками переселених українців із Полтавщини та Чернігівщини. Зокрема, про історію своїх витоків розповіли керівник Бакуріанського відділення «Дніпро» Лаша Гавва та його заступник Михайло Устименко. Лілія Гричулевич запропонувала містам Боржомі та Бакуріані приєднати до проекту та здійснювати обмін дитячими делегаціями, чиї батьки захищали територіальну цілісність і суверенітет своїх держав.
Крім цього, відбулася спільна зустріч Оксани Дуки з членами Ради національних меншин Тбіліської міської ради та Ради національних меншин при Народному захиснику Грузії. У ході зустрічі українську представницю було поінформували про причини створенням Ради національних менших, компетенцію та діяльність, спрямовану на вирішення питань щодо забезпечення потреб етнічних меншин.
У відповідь українська дипломатка розповіла про правові засади регулювання питань стосовно української діаспори за кордоном, програми держави щодо підтримки закордонного українства та проблемні моменти у забезпеченні мовних, культурних та інших питань українців за кордоном.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply