Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

У Вроцлаві з’явилася уповноважена з питань українців

Автор:

|

Квітень 10, 2019

|

Рубрика:

У Вроцлаві з’явилася уповноважена з питань українців

Ольга Хребор

У Вроцлаві запровадили нову посаду — повноважний представник із питань жителів українського походження президента міста. Новостворена посада має допомогти в розвитку міжкультурного діалогу та реагувати на потреби української громади, яка живе у столиці Нижньосілезького воєводства.
Яцек Сутрик, президент Вроцлава, котрий призначив уповноважену, наголосив, що буде «абсолютним продовжувачем політики Рафала Дуткєвича (попереднього президента Вроцлава. — Ред.) у сфері співпраці з українською громадою».
Посадовець також репрезентував свою повноважну представницю з питань жителів українського походження. Нею стала Ольга Хребор, голова культурно-бібліотечного центру «Фама» та президент фестивалю «Калейдоскоп культур».
Президент міста наголосив, що завданням новопризначеної уповноваженої буде продовження і розвиток міжкультурного діалогу у Вроцлаві з особливим урахуванням української громади, яка живе у столиці Нижньосілезького воєводства і нараховує «кількадесят тисяч осіб». «Не все є функцією діяльності самоврядування, багато відповідальності спочиває на польській державі, яке, до речі, посередньо виконує деякі з них, маю на увазі легалізацію перебування або питання, пов’язані із працевлаштуванням українців», — сказав п. Сутрик.
Він наголосив, що «хоче почути українську громаду, спробувати відповісти на їхні невідкладні потреби, які визначають їхню якість життя тут». Додав, що уповноважений буде «приводним пасом», що говоритиме про потреби українців, котрі живуть у Вроцлаві.
За словами п. Хребор, найбільшими проблемами українців є освіта імміґрантів відразу після приїзду до Польщі. Друге питання, на якому хоче зосередитися уповноважена, — виховання суспільства. «Попри близькість української культури та мови, українська громада дотепер стикається з певними непорозуміннями, певною відсутністю сприйняття серед однолітків із Польщі», — сказала вона.

До слова
Ще одне почесне консульство України відкрили в польському місті Катовіце Сілезького воєводства. Андрій Дещиця, Посол України у Варшаві, повідомив, що 2020-го планується відкрити генконсульство України й у Вроцлаві, а також почесне консульство у Кельце. Якщо найближчим часом вдасться реалізувати ці плани, то залишиться лише два воєводські центри з 16, де немає українських консульських осередків, зауважив дипломат. Він розповів, що відкриття нових консульських установ в Польщі зумовлене збільшенням кількості українських трудових міґрантів у Польщі, яких є приблизно 1,5 млн. Зараз у Польщі функціонує чотири генеральних консульства — у Ґданську, Варшаві, Кракові та Любліні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply