Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

У Вроцлаві відкрили Інститут прав міґрантів

Автор:

|

Грудень 23, 2020

|

Рубрика:

У Вроцлаві відкрили Інститут прав міґрантів

Фундація Україна та Почесне консульство України у Вроцлаві, що Республіці Польща (РП), створили Інститут прав міґрантів (ІПМ), який займатиметься потребами міґрантів. «Інститут прав міґрантів — нова незалежна установа, створена почесним консульством України у Вроцлаві та Фундацією Україна, яка займатиметься потребами міґрантів», — йдеться у повідомленні.
Генеральне консульство України в Кракові разом з усією світовою спільнотою долучилося до відзначення Міжнародного дня прав людини. Максим Музичко, консул генерального консульства України в Кракові, взяв участь у віртуальній конференції, присвяченій відкриттю інституту.
Новостворений заклад буде займатися потребами міґрантів комплексно, а не лише питаннями первинної допомоги з легалізацією перебування та праці. Інститут має на меті втілення широкого спектру діяльності, що допоможе міґрантам відчути себе повноцінною частиною суспільства, як у своїй власній свідомості, так і у свідомості приймаючого суспільства.
«Легалізація праці та перебування іноземців — це лише одна з галузей нашої діяльності. Наша найбільша мета — розглядати іноземців як одну з суспільних груп, що проживають у РП. Ми прагнемо якомога більше активувати цю групу жителів, через освіту та допомогу у створенні власних громадських ініціатив. З іншого боку, хочемо привернути увагу до факту, що правові акти часто не беруть до уваги іноземців та їхні потреби. Інститут прав міґрантів прагне, аби іноземці розглядалися державою як одна з суспільних груп, що має свої права та інтереси», — наголосив у Бартоломей Потоцький, керівник інститут.
Серед головних напрямків роботи новоствореного закладу — консультаційна діяльність, налагодження міжсекторної співпраці для покращення становища не тільки іноземців, а й усіх зацікавлених груп, які функціонують у новому багатокультурному середовищі.
Як зазначив п. Потоцький, інститут стане центром, що об’єднуватиме силові служби, органи державного управління, експертів і міґрантів. «Це буде місце обміну думками і реального, надійної співпраці», — зазначив він.
Інститут має амбіції стати просвітницьким центром, який буде впливати на формування громадської думки. Для цього фахівці установи та запрошені спеціалісти будуть публікувати на інформаційних каналах ІПМ свої аналізи, думки, новини та коментарі, що стосуються ситуації міґрантів у Польщі.
Як повідомляв «Міст», у Польщі створили нову єпархію УГКЦ.

До слова

На місці аварії

У РП знайшли мертвим 47-річного українця. Його тіло лежало біля згорілого авто. Траґедія сталася на одній із вулиць міста Новий Томишль, що у Великопольському воєводстві. На місце пожежі викликали вогнеборців. Авто горіло, але чоловік уже був мертвий. У польській поліції загадкову смерть українця не коментують. Деталі траґедії з’ясовують.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply