Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

У Ріміні згадали про «Небесну сотню»

Автор:

|

Березень 06, 2014

|

Рубрика:

У Ріміні згадали про «Небесну сотню»

«Слава Україні! Героям слава!» Гімн України та хвилина мовчання. Саме так розпочався 23 лютого поминальний мітинґ у італійському містечку Ріміні. Ушанувати хвилиною мовчання «Небесну сотню» прийшло близько тисячі українських еміґрантів. Ніхто не стримував сліз.

«Останні події сколихнули не лише нашу Батьківщину Україну, а й увесь світ, — розповідає Андрій Мартинюк, один з організаторів мітинґу. — Та «Небесна сотня», яку ми прийшли сьогодні вшанувати, ті, хто зник безвісти, хто лежить покалічений у лікарнях, подарували нам майбутнє. Це – герої, що підняли Україну з колін і пробудили нашу свідомість. Ця перемога здобута кров’ю й терплячістю українського народу. Тепер нам є на кого рівнятися».
Українські еміґранти, які прийшли вшанувати пам’ять людей, що загинули на Майдані у Києві, читали вірші, співали пісні. У руках кожного були жовто-блакитні кульки та стрічки. Дехто готувався завчасно. Львів’янка Оксана Завадка вночі руками шила український прапор, який був найбільший на італійському Майдані.
«Це — найменше, що я могла зробити, — каже вона. — Це — ніщо, порівняно з молодими серцями, що полягли за нас у мирний час. Ми тепер повинні бути пильнішими та добре дивитися, у чиї руки віддаємо свою Україну».
Серед численної кількості людей, що прийшли зі свічками, аби вшанувати загиблих, була й вінничанка.
«Я всі ночі не спала. Тілом була в Італії, а душею — у Вінниці й на Майдані в Києві, — розповідає Марія Грохольська. – Я відмовлялася від роботи, працюю в шпиталі. Добами сиділа перед екраном телевізора та сердилася на те, що мене відволікають, боялася щось пропустити. Усім, хто на Майдані відстоював наші права, хочу подякувати, особливо молоді.»
«Слава тим дітям, яких зараз, на жаль, немає з нами. Їхнім батькам — низький уклін за те, що зростили таких героїв, — плачучи каже п. Марія. — Від нової влади насамперед чекаю того, щоби вона змусила тих, хто в усьому цьому винен, відповісти за кожну пролиту краплю крові».
Під час поминального мітинґу будь-хто мав змогу висловити свою думку. Підтримати українців прийшли й небайдужі італійці. Сказано було багато. Але слова, які змусили задуматися кожного, прозвучали з уст вінничанина Олександра Євдокімова: «У тому, що на Майдані померли люди, винна не лише влада, а й кожен із нас, адже ми надто довго мовчали». На допомогу для потерпілих і на потреби Майдану, який стоїть і досі, було зібрано кошти.
Також збиралися підписи українських заробітчан, котрі хочуть голосувати в Італії 25 травня ц. р. «Кожен, хто вважає за потрібне голосувати 25 травня, мав та має змогу записатися до списку й поставити там свій підпис для того, аби ми підготували звернення до Верховної Ради України й італійського парламенту, — повідомила Христина Скакуновська, одна з організаторів мітинґу. — Це роблять для того, аби отримати офіційний дозвіл голосувати тут, за кордоном. Також ми хочемо домогтися того, щоби в Італії побільшало виборчих дільниць, адже зараз їх – лише три».

Маріанна Сороневич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply