Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

У Португалії встановлять пам’ятник Шевченку

Автор:

|

Листопад 07, 2013

|

Рубрика:

У Португалії встановлять пам’ятник Шевченку

Міська рада Лісабона ухвалила рішення про відведення місця для встановлення пам’ятника Тарасові Шевченку. Громадські організації українців у столиці Португалії запропонували обрати найкращий проект пам’ятника в Інтернеті. За поданням Аліни Ґалаш-Холл, що має українське коріння, міська рада Лісабона минулого скликання постановила відвести місце для спорудження погруддя Кобзареві. Тепер громадські організації українців у Португалії запропонували два проекти пам’ятника — авторства скульпторів Олега Лесюка й Ігоря Гречаника.

За задумом п. Лесюка, молодий Шевченко, вилитий із бронзи, стоятиме на сірому граніті. У лівій руці він триматиме книжечку для записів чи замальовок, а в правій — перо. За проектом п. Гречаника, погруддя Тараса Григоровича також буде бронзовим, постамент виготовлять на основі мармуру, граніту або бронзи. У руках поета буде перо та Кобзар.
Обрати проект до вподоби українці Португалії можуть на сайті Спілки. Голосів, що надходитимуть із IP-адрес із-за меж Португалії, враховувати не будуть. Додамо, пам’ятник Шевченку в Лісабоні стане 1385-м монументом Кобзарю у світі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply