Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 3, 2021

У Польщі дехто хоче, щоб було «нуль українців»

Автор:

|

Вересень 11, 2019

|

Рубрика:

У Польщі дехто хоче, щоб було «нуль українців»
Скандальне оголошення

Центр відстеження расистської та ксенофобської поведінки у Польщі готує звернення до прокуратури через оголошення про пошук співробітників, яке розмістив в Інтернеті один із ґдиньських ресторанів. В оголошенні було сказано, що на роботу шукають кухарів, але тільки не громадян України: «нуль українців або інших подібних».
У ресторані заявили, що оголошення стало проявом необдуманого рішення лише однієї людини, а інші працівники закладу з цим недоречним повідомленням нічого спільного не мають. «Ми переконані, що автор оголошення також оприлюднить відповідні вибачення», — заявив адвокат власників ресторану.
Після того, як це оголошення з’явилося в Інтернеті, воно викликало хвилю ненависті, спрямованої як проти працівників, так і сім’ї, якій належить ресторан, в т. ч. погрози спалити заклад. За публічні заклики до ненависті на національному ґрунті в Польщі загрожує до двох років в’язниці.
Водночас кількість зареєстрованих у Польщі іноземних працівників зросла з початку року на 75 тис. і наприкінці червня досягла 644 тис. осіб. Про це з повідомили в Закладі соціального страхування (ZUS). «Більшість із них, 483 тис., є громадянами України. Наступна національна група — більш ніж удесятро менша. Це громадяни Білорусі, яких тут у межах 38 тис. Після них — грузини (приблизно 9,5 тис.), а потім молдавани та громадяни Росії (понад 8 тис.)», — повідомив Войцех Андрусевич, представник ZUS.
Він також зазначив, що всі зареєстровані у ZUS іноземці працевлаштовані в Польщі легально. «Насправді в межах 70 % тих, хто починає роботу в Польщі (йдеться про іноземців), починають її, маючи ставку. Тільки в межах 3-4 % — ті, хто відкриває власну підприємницьку діяльність. Решта — ті, хто працює на основі договору доручення», — зазначив чиновник. А за оцінками Національного банку Польщі, українські кадри забезпечують 0,3-0,9 % зростання валового продукту щорічно.

До слова
Христина Гарват із Івано-Франківська в Україні стала у Цєшині (Сілезьке воєводство Польщі) іноземною майстринею польської мови. Вона виявилася найкращою серед 220 осіб, котрі писали міжнародний диктант для іноземців. Цей диктант є однією з найважливіших подій 29 випуску літньої школи польської мови, культури і літератури в цьому місті. Першим віцемайстром стала Марта Мухич зі Словенії, а другими віцемайстринями — Мар’яна Равлюк знову ж таки з України та Міхаела Олюїч із Хорватії. Христина Гарват також отримала право на участь у ювілейній, 30-й літній школі польської мови, літератури і культури, що відбудеться наступного року. Усіх учасників нагородили словниками, мовними порадниками, науковими посібниками та пам’ятними футболками. Проєкт проводять у межах програми Популяризація польської мови від Національної аґенції університетського обміну. Він має заохотити учасників дбати про правильність мови та популяризувати правильну польську у Польщі і за кордоном на місці своєї праці, науки, освіти та проживання. У цьогорічному випуску літньої школи взяли участь 220 студентів із різних куточків світу, зокрема, з Арґентини, Бразилії, Китаю, Індії та Сінгапуру.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply